Skocz do zawartości
Gość pilot

KLEJE CYJANOAKRYLOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pilot

Przeczytalem w serwisie jeden post.Napisano ,ze do przytwierdzenia gdzybka mozna stosowac Super Glue ,itp. Ich sklad nie zagraza zdrowiu zwierzat.Nie bardzo rozumiem ,co to znaczy przykleic grzybka do skaly?Jesli ten grzybek ma pod soba choc troche jakies skalki wapiennej,to rozumiem ,ze klej bedzie tylko spoiwem pomiedzy skalka od grzybka,a miejscem gdzie chcemy go przytwierdzic.U mnie zdarzylo sie,ze ma takiego nowego grzybka(bez skalki) bezposrednio na piasku i chcialbym go gdzies w dobrym miejscu na skale usadowic.Jednak boje sie,ze gdy posmaruje go klejem ,to ten klej wyzre go.Jesli jestem w bledzie,to przepraszam.Bede wdzieczny za wyjasnienia.

Pozdr.

pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybków nie musisz przyklejać. Wystarczy skałkę do której chcesz go przyczepić ustawić w miejscu o zmniejszonym przepływie wody, bądź na czas przyrośnięcia zmienić ustawienie pompki. Znajdź naturalne zagłębienie w skałce i wciśnij tam jego "nogę". Zapewniam, że za dwa trzy dni będzie przyrośnięty. Metod jednak jak widać jest sporo i każada skuteczna.

Z tym klejem osobiście raz próbowałem. Dokładnie ze szczepką cladielli. Nawet się przyczepiła, ale pózniej krab pustelnik urwał mi ją i dałem sobie spokój z klejeniem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Dzieki.Jednak dalej nie rozmiem,jak mozna takiego grzybka do skaly na taki klej przymocowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę da się. Trzeba tylko miejscowo przesuszyć na moment. Pod wodą tego nie zrobisz w przeciwieństwie do klejenia koralowców na skałkach przy pomocy specjalnych klejów. Skoro palce sobie możesz skleić :D to czemu nie takiego grzybka?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Proponuje tak: wystaw palec i polej go klejem,poczujesz cieplo,a klej sie wezre w skore.Cyjaonakrylami kleje 10 lat i moje zdanie jest takie,zeby takich praktyk nie stosowac.Dla zwierzecia nie jest to mile,napewno.

pozdr.

pilot

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot; skoro doswiadczeni akwarysci robia tak od lat to pewnie nie szkodza grzybkom:). Przyklej go na superglue, jak nic z tego nie wyjdzie to nastepnym razem sprobujesz innej metody:)

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.