Skocz do zawartości
Darekn12

daje to cos czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze to malo wspolnego z morskim ale doplaty za wode w domu mamy od kilku lat,jak myslicie albo moze macie doswiadczenie z czyms takim czy to ma sens i czy dostane to w castoramie?

http://allegro.pl/item177965164_legalna_oszczednosc_wody_i_sciekow_prysznic.html

http://allegro.pl/item180613369_81_legalna_oszczednosc_wody_i_sciekow_.html

pyt. bo ost. wlacznik czasowy elektorniczny dostalem tam taniej niz na alledrogo.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu brzmi całkiem sensownie, tylko kwestia czy naprawdę w ciągu minuty leci z kranu 20 litrów. Szczerze to mi się nie wydaje. No a nawet przy maksymalnym odkręceniu wody niech leci i 30, to przecież nie bierzemy prysznica przy takim ustawieniu.

Wydaje mi się że nie do końca te obliczenia będą zgodne z prawdą i mogą pojawić się komentarze że to nie działa.

Poza tym to jak masz nalać 6 litrów wody, to nie nalejesz sobie 3 bo oszczędność na urządzeniu. Bo 3 to nie 6 :) A tak na prawdę to jest to zapewne zwężenie strumienia przez co zwiększy się ciśnienie i teoretycznie mniej wody wylatuje ale ciśnienie jest takie jak poprzednio. I znowu mamy dylemat. Jeśli do opłukania z mydła pod prysznicem starcza Ci minuta (20 litrów wody) to nie zrobisz tego z 10 litrami bo się nie zmyjesz wszystkiego :D


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to zastanawia np cos takiego kapiac sie teraz wiem ile leci wody powiedzmy-czy bede mial taki sam efekt (raczej nie) z ta zwezka i czy aby nie musialbym np lac wiecej-dluzej wody eby uzyskac to samo:ale zakrecone.

bo te koncowki do kranow np. do kuchni to w miare sensowne gdzies juz u kogos cos takiego widzialem.nie wiem tylko z tym prysznicem.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytowalem post jak pisales sorki :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek, nie daj sie oglupic. Litr wody to litr wody.

Pierwszy link jest dla ludzi, ktorzy nie wiedza, ze kurek w kranie mozna ustawic tez w innej pozycji niz tylko calkowicie otwarty/zamkniety.

Moja zona tez tego nie wie, i w umywalce odkreca ciepla wode na max. a zimnej daje tyle, zeby temp. byla odpowiednia.

Wiec przykrecilem zawor cieplej wody pod umywalka, na przylaczu wody wychodzacym ze sciany. Za darmo.

Drugie urzadzenie juz jest bardziej sensowne, ale polega wylacznie na oszukiwaniu ludzkich zmyslów. Woda jest mieszana z powietrzem i wyglada ze jest jej wiecej. I znowu, jezeli ktos nie potrafi inaczej ustawic kranu, niz tylko max.ON (tak jak na foto z aukcji) i 3/4 wody rozpryskuje sie odbijajac sie od mytego talerza, to OK.

Gdy ktos potrafi delikatnie otworzyc zawor i oplukac talerz delikatnym strumieniem wody, to wydatek jest zbyteczny.

Jedyny sensowny przypadek, (ale to inne koszty) to jest sluchawka prysznicowa dajaca setki cienkich strumyczkow wody pomieszanych z powietrzem dobrze obmywajaca cale cialo bez nadmiernych ilosci wody.

Ale trzeba miec filtry albo dobra wode, bo kamien z wody szybko zapcha te drobne otwory.

Oczywiscie w KAZDYM z tych przypadkow jak chcesz nalac do wiadra 10 litrow wody, to zuzyjesz 10 litrow wody i jedyne co osiagniesz to straty, bo dluzej to bedzie trwalo i wydasz kase na "bajerek"


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki PJR takiej odp szukalem:D fachowej i prostej.reasumujac nie kupuje.

a swoja droga andriew kupil kiedys cos takiego do obnizania zuzycia pradu i mial zdac relacje a minelo juz kilka miesiecy od kupna.moze cos by skrobnal nt.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rozwiaanie wkurzaja, czesto stosowane w hotelach itp. Wody potem leci tak malo, ze sie pozadnie nie da splukac.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.