Skocz do zawartości
WB7

Jak zrobić sump?

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej widzialbym nad tym lampe T5 3x39 W. Pod pokrywe chyba nie wejdzie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby dokładnie opisać jak zrobić panel filtracyjny z grzebieniem przelewowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa o wymiarach 80x35x40 ma poj. 112 litrów a nie 116. Popieram wersję 4 x 24W. Świetlówki można trochę przesunąć względem siebie i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby dokładnie opisać jak zrobić panel filtracyjny z grzebieniem przelewowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości w opcji "Szukaj" wpisałem "panel filtracyjny". Pojawiło 76 odnośników. Nie wierzę, że nic ciekawego w nich nie znalazłeś. Łatwiej będzie odpowiedzieć na jakieś konkretne pytanie niż opisywać po raz kolejny całą historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że chciałbym zrobić 3 komorowy panel z odpieniaczem, pompą główną i z pompą która będzie odprowadzała wode do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jesli ktoś zadawa od tygodnia pytanie jak zrobić ... sump/panel/szalik na zime nie powinen tego samamu robic .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktoś coś konkretnego czy weźmiecie przykład z BartY'ego i będziecie mnie zniechęcać? Swoją drogą ciekawe czy wy kiedy zaczynaliście wszystko wiedzieliście i czy wtedy byliście też tacy mądrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tematy paneli, sumpa i wielu innych jest dużo informacji w archwum. Czy jest tak ciężko przeczytać to wszystko i potem zadawać pytania dotyczące szczegółów? Nikt ci "złotego środka" nie poda na tacy bo u jednych sprawdza się jedno rozwiązanie, a u innych inne.

Ten ton roszczeniowy też jest mało przyjemny i zniechęca do udzielania odpowiedzi.

Przeczytaj w archiwum wszystkop o tematach Cię interesujących i potem zadawaj pytania ale tak aby było widać, że cokolwiek czytałeś. Teraz to mi wygłąda na podejście w stylu "nie chce mi się czytać i macie mi pomagać bo..."


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WB7

"pompą główną i z pompą która będzie odprowadzała wode do zbiornika."

Jak rozumiesz roznice miedzy tymi pompami?

Woda z panela bedzie pompowana jedna pompa. W celach "mieszania wody w akwarium" zawieszasz jedna lub dwie cyrkulacyjne pompy na szybach zbiornika i gotowe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Woda z panela bedzie pompowana jedna pompa. W celach "mieszania wody w akwarium" zawieszasz jedna lub dwie cyrkulacyjne pompy na szybach zbiornika i gotowe.

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxiflotor:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swir2

Zależy co, gdzie chcesz kleić ?

Jeżeli to ma być przekładowo dno łączone w akwarium to bez problemu wytrzyma, podobno łączone jest lepsze niż z jednego kawałka, ale jak chcesz tak którąś ze ścian akwa kleić to nie polecam, przy odpowiedniej konstrukcji wzmocnień powinno wytrzymac, ale dla swietego spokoju lepiej dać całą.


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WB7

Tak na serio to osobiscie nie uwazam tych flotorkow za pelnowartosciowe odpieniacze. Wydaje mi sie, ze jestesmy w epoce odpieniaczy z wirnikiem igielkowym i takiego bym szukal (powiedzmy do 400 l).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thom :

@Swir2

Zależy co, gdzie chcesz kleić ?

Jeżeli to ma być przekładowo dno łączone w akwarium to bez problemu wytrzyma, podobno łączone jest lepsze niż z jednego kawałka, ale jak chcesz tak którąś ze ścian akwa kleić to nie polecam, przy odpowiedniej konstrukcji wzmocnień powinno wytrzymac, ale dla swietego spokoju lepiej dać całą.

Nie , nie Thom ja kombinuje u siebie tez z sumpem , nie moge dluzszego zmiescic bo mam pomiedzy szafka spora belke :D mialo byc inaczej na poczatku , teraz musze przez to kombinowac i poprostu mysle skleic do kupy dwa mniejsze akwaria , obie boczne szyby chce wyjac i skleic czolowo jak leci a po srodku wkleic nizsza szybke , tam jeszzce kilka innych ...i tak sobie mysle w sumie w sumpie to tam nie ma ani zadnego parcia cisnienia na te szybki ani nic heh ..pewnie tak zrobie bo dlugiego metrowego tam nie wcisne .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

Nie , nie Thom ja kombinuje u siebie tez z sumpem , nie moge dluzszego zmiescic bo mam pomiedzy szafka spora belke :D mialo byc inaczej na poczatku , teraz musze przez to kombinowac i poprostu mysle skleic do kupy dwa mniejsze akwaria , obie boczne szyby chce wyjac i skleic czolowo jak leci a po srodku wkleic nizsza szybke , tam jeszzce kilka innych ...i tak sobie mysle w sumie w sumpie to tam nie ma ani zadnego parcia cisnienia na te szybki ani nic heh ..pewnie tak zrobie bo dlugiego metrowego tam nie wcisne .

pozdr...

No w sumpie nie ma aż tak dużego naporu na szkło, jeszcze jak tam przegrode pomiędzy to wkleisz to powinna trzymać.

Tylko pamiętaj żeby dobże odtłuszczyć szkło przed klejeniem, najlepiej denaturatem bo spirytusu to szkoda :D


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.