Skocz do zawartości
kkriss

Co sie dzieje z sarco?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzsiaj zobaczylem, ze cos sie dzieje z sarco i nie wyglada to najlepiej. Prosze o pomoc

sarcovx9.jpg

pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się w nim dziura??

W moim elegansie parę tygodni temu zauważyłem to samo tyle, że po pewnym czasie i brzeg kapelusza zaczął pęknąć - ja opitoliłem kapelusz i już dziś widzę powoli rosnące polipy i zero objawów chorobowych.

Obawiałem się, że to jakaś infekcja tkanki chodź w Twoim wypadku bym jeszcze trochę poobserwował bo te bardziej mięsiste Sarcophytony mają tendencje do strasznie udziwnionych podziałów.

Mój Sarco sp. na ten przykład ma kształt półksiężyca i po trzeciej przycince kapelusza nadal dąży do tego wzorca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyglada jak wypalona dziura. Sarco normalnie wysuwa polipy i jak sa wysuniete to tego nie widac. Wczoraj grzebiac w akwarium wystraszylem go :) i schowal polipy, wiec to zauwazylem. Nie wiem czy wlasnie na obrzezach kapelusza tez nie zaczyna zolkniec :D. Jesli po paru dniach nie ustapi to jak mam wykonac "zabieg" ?

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kkriss - żółknięcie to u tych sarco nic takiego, po prostu świerza tkanka - mój też ma cały żółty środek "półksiężyca" i w niczym mu to nie przeszkadza(problem by był gdyby robił się biały lub czarno-zielonkawy bo to oznaka martwicy).

Musisz poobserwować bo istnieje jeszcze możliwość, że to jakiś robal go podżera - jeśli masz drewnianą lub plasikową wykałaczkę to delikatnie oczyść zagłębienie i zobacz czy tam nic nie siedzi.

Ja bym się w Twoim wypadku wstrzymał jeszcze z drastycznymi krokami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tkanka jest mięsista to ja bym zostawił. Sarco ma bardzo duży potencjał do regeneracji i być może coś mu się stało kiedyś i teraz się właśnie odnawia. Jak miejsce nie jest glutowate i miekkie to lepiej nie ruszać. Jak natomiast gnije, zapada się itp to lepiej wyciąć.

Mój został kiedyś poparzony kolcem jeżowca - na 100%. Zżółkło, zwinęło się , pokryło na jakiś czas brązowym glutem a teraz ładnie odrosło, wypuszcza polipy i jest praktycznie jak nowy.

Nowe tkanki często sa właśnie bardziej żólte niż reszta.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.