Skocz do zawartości
artikomar

pomoc dla nowego

Rekomendowane odpowiedzi

zakładam 70 litrów morskiego i nie mam pojęcia jaki zainstalować odpieniacz i pompkę cyrulacyjną.

myślałem o odpieniaczu weipro SA 2011 do 200 litrów czy nie będzie on za duży.

natomiast jeżeli chodzi o pompke nie wiem jaką może mieć wdajność min i max aby była odpowiednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz MaxiJeta 1000 do miekkich to wystarczy.

Jak chcesz miec mocniejsza cyrkulacje to daj dwa slabsze MaxiJety.

Odpieniacz moze byc troszke za mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz.PL

Co do odpieniacza - hmm u siebie mam 100 litrow na Beascie 400p i nie uwazam, ze za mocny. Przy tego typu odpieniaczach ciezko przedobrzyc, to nie BubleKing i wyczysci Ci wody ze wszystkiego. A solidne odpienianie zawsze da margines bledu na ewentualne pomylki.

@artikomar

Odpieniacz dobierz taki, zeby byl jak najmniej widoczny - bo zakladam ze nie robisz sumpa. Z doswiadczenia to pisze, bo mam spory odpieniacz na krawedzi akwarium i niepowiedzialbym, ze upieksza mi akwarium.

Co do popki/pompek to zastanow sie najpierw co chcesz trzymac, miekkasy nie potrzebuja jakis wielkich pradow, LPSy tez raczej nie, ale SPSy potrzebuja. Sprecyzuj swoje plany to bedziemy mogli skuteczniej pomoc :)

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpieniacza chyba wezmę miniflotora.

ocelocik

jeżeli chodzi o korale zaczne od miękasów, a póżniej będę przechodził do SPSów i LPSów

z pompek mam narazie submersible pump o wydajności 700l/h na rozruch wystarczy, ale do dobrze funkcjonującego akwarium wydaje mi się że to będzie za mało i myśle o dokupieniu drugiej. czy marea stream 2400l/h nie będzie za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotor powinien byc OK, sa piekne baniaczki na nim utrzymywane.

Mysle, ze jedna pompka o wydajnosci 700l/h to za malo. Dwie takie ( mielace wode w baniaku 20x na godzine) to minimum. Trzeba zaznaczyc, ze jesli chcesz trzymac SPSy to cyrkulacja powinna byc sporo wieksza - nawet do 50x objetosc baniaka na godzine. Dlatego jesli juz myslisz o SPSach to mysl o mocniejszej cyrkulacji, Marea w takim wypadku powinna byc ok, pomysl tez o Tunze Nano, bo mniejsze sa troche. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ocelocik za poradę

dziś już muszę kończyć gdyż zabieram się za zasalanie baniaczka. no a jutro jak da radę to się wybiorę po żywą skałkę

Pozdrawiam i rzyczę wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artikomar, masz sumpa albo panel, gdzie schowasz sprzęt? Jeśli nie, to zastanów się nad odpieniaczem zewnętrznym. Miniflotor daje radę, ale niesamowicie drażni w akwarium.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witekt

tak wiem na początek planuje zasłonić go skałką, a później będe chciał założyć refugium. w każdym bądź razie nie myślałem jeszcze o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.