Skocz do zawartości

Historia edycji

Moljzesz

Moljzesz

11 minut temu, wuwuwu napisał:

i mam rozumieć że Kh i Mg koryguję do poziomu Ca?

ja nie jestem inżynierem a z biologii i chemii miałem zawsze dop :(

 

Podstawowe składniki metody ballinga to

1. Ca - chlorek wapnia

2.Kh - wodoroweglan sodu

3. SBS - sól bez soli

Wszystkie składniki czyli 1,2 i 3 lejesz w odstępach czasu (nie na raz) ale taką samą ilość, czyli jak ca lejesz 10ml to Kh też 10ml i SBS też 10ml. Magnez to osobna chistoria, ja w ogóle nie leje magnezu bo magnez jest też w SBS a u mnie konsumpcja magnezu jest na tyle mała że nie muszę go lać. W poprzednim akwa dawałem do 1L ro 50g ca i 10g mg i był to roztwór na 1, zależy czy masz dużą konsumpcje mg? 

Najważniejszą kwestią są tu testy (czasem oszukują, eee nawet często) a najważniejszym z najważniejszych jest odpowiednie zasolenie, warto je mierzyć dobrze skalibrowanym sprzętem, uff mam nadzieję że kapujesz moje wypociny ;p

Moljzesz

Moljzesz

Teraz, wuwuwu napisał:

i mam rozumieć że Kh i Mg koryguję do poziomu Ca?

ja nie jestem inżynierem a z biologii i chemii miałem zawsze dop :(

 

Podstawowe składniki metody ballinga to

1. Ca - chlorek wapnia

2.Kh - wodoroweglan sodu

3. SBS - sól bez soli

Wszystkie składniki czyli 1,2 i 3 lejesz w odstępach czasu (nie na raz) ale taką samą ilość, czyli jak ca lejesz 10ml to Kh też 10ml i SBS też 10ml. Magnez to osobna chistoria, ja w ogóle nie leje magnezu bo magnez jest też w SBS a u mnie konsumpcja magnezu jest na tyle mała że nie muszę go lać. W poprzednim akwa dawałem do 1L ro 50g ca i 10g mg i był to roztwór na 1, zależy czy masz dużą konsumpcje mg? 

Najważniejszą kwestią są tu testy (czasem oszukują, eee nawet często) a najważniejszym z najważniejszych jest odpowiednie zasolenie, warto je mierzyć dobrze skalibrowanym sprzętem, uff mam nadzieję że żałujesz moje wypociny ;p

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.