Skocz do zawartości
Waldemar Żak

mieszacz wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem własny mieszacz wapnia :D Nie jest to tak profesjonalny mieszacz jak made in J.F. ale zawsze to coś. Wiem że nie przypadnie do gustu miłośnikom 'szarości' :) ale może właśnie ta inność spowoduje że ktoś pokusi się o zrobienie podobnego właśnie na NIBCO. Wyszedł mi baaaaaaardzo duży bo ma aż 12 litrów pojemności. To nieco za dużo - wiem :D ale znudziło mi się już czekanie na rury akrylowe i wziąłem to co było czyli fi 200mm. Wysokość to 400mm bez śrubunku. Postawiłem na funkcjonalność więc wraz z odkręceniem śrubunku wszystkie rurki pozostają wraz z nim. Do mycia pozostaje tylko rura 8) Jeżeli kogoś ciekawi jak to robiłem zapraszam na stronę. AAAA opinie też mile widziane :D

DSCF2626.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak wypasiony deltek:), tylko troche tanszy:)

Jesli pokazesz jeszcze niedlugo, ze dziala, to stawiam sobie podobny.

MM

ps. dzieki za adresy, gdzie to kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno przemyslenie. Wprawdzie ty masz pompke dozujaca, ja kombinowalem jak zmniejszyc koszt nie kupujac takiej.

Mozna by do napelniania uzyc jakiejs zwyklej malej pompki max 300l/h, zatopic w baniaku z ro, a pomiedzy nia a reaktorem dac trojnik. Jeden koniec do miksera, drugi z powrotem do ro. Na wyjsciu z miksera zaworek. Calosc podlaczona do timera i sobie pokapuje w nocy.

Nie wiem tylko czy przy roznicy cisnien, kalkwasser nie pojdzie trojnikiem do banki z ro. Moze jakis zaworek?

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, to dokładnie takie same rozwiązanie jak moje tyle, że z inną pompą, ale bez czujnika poziomu :) a to świetne ułatwienie życia. Co do zaworka zwrotnego to masz rację. Teraz widzę, że też będę musiał zastosować na powrocie do baniaka z wodą po RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde imponujace - podziwiam za zapal, doskonale wykonanie i wolny czas, zebym ja go tak znalazl choc troche;) a tak pewnie pozostanie zaplacic kilka stowek:D jeszcze raz gratulacje


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzisz z tym wolnym czasem to nie tak, bo 'zawiaduję' małym przdsiębiorstwem (30 ludzi to 30 problemów:D) i czasu to niestety też mi brak. Ale........ :) jak przychodzi wieczór i jest właśnie czas na telewizję i browarka ja się biorę za pilnik i wiertarkę w garażu :) Wbrew pozorom to nie trwa aż tak długo, bo sklejenie to max godzina. Więcej czasu zajmują poszukiwania materiałów :con ale to też nie tragedia. Trzeba pierwsze lody przełamać (znaleźć sklepy) a potem to juz z górki przy następnych urządzeniach :D Właśnie robię reaktor dwukomorowy, niebawem pokażę :D

Dzięki za opinie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym czasem to jeszcze każdy znas trochę by znalazł, ale w takich niewielkich miasteczkach w jakim ja mieszkam problem stanowią materiały, w szczególności rury akrylowe.

pozd

Tomasz K.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o materiały to proponuje:

Rury akrylowe- polecama firme TUPLEX

adres w okolicy Iławy = Olsztyn

http://www.tuplex.pl/portal/ofirmie/filie/olsztyn/kontakt.html

a rury i kształtkitypu NIBCO mają z firmy METRIX tj to samo

EUROINSTAL

10-404 Olsztyn

ul. Lubelska 3

tel./ fax (0-89) 5344283, 5399801

POzdraw2iam

Leszek R.

GG 643001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki lesio.

Pozd

Tomasz K.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.