Skocz do zawartości
Oli

Akwarium Boyu

Rekomendowane odpowiedzi

Cris powiedz mi gdzie mozna zakupic Nano Cube i za jakie pieniądze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten mój Boyu ma za słabe oświetlenie:/ Nie wiesz może czy można jakąs przerobić pokrywe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da zrobić ale czy to się opłaca to już nie wiem sam szukałem akwarium w Polsce i nic niestety nie znalazłem

na Allegro pojawiły się akwaria w rozmiarach max do 80 litrów ale nie ma tam chyba oświetlenia

oto link http://www.allegro.pl/item181763384_akwarium_morskie_nanao_40_odpieniacz_kpl.html

osobiście albo bym kupił coś porządnego albo bym robił sam akwarium a w tym BOYU to trzeba by wszystko pozmieniać włącznie ze zrobieniem chłodzenia bo nie ma tam nawet wentylatorów a jest to pokrywa zamknięta więc jak zmienisz oświetlenie to woda się będzie gotować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamedic mieli wprowadzić baniaczek "Nano Wave"

"Absolutnym hitem stanie się z pewnością najnowszy zestaw akwariowy Aqua Medic Nano Wave. Swoją premierę akwarium miało na targach w Norymberdze, gdzie wzbudzało wielkie zainteresowanie wśród zwiedzających.

Akwarium o pojemności 40 litrów jest prawdziwym zestawem morskim z kompletenym oprzyrządowaniem. W skład zestawu wchodzi:

- Oświetlenie: 2 x 24 W PC (AM Actinic i Ocean White).

- Oświetlenie nocne: 3 razy diody moonlight

Panel filtracyjny:

- Odpieniacz zasilany pomką

- Komora prefiltra mechanicznego (gąbka)

- Komora filtra glonowego z oświetleniem !!!

- Komora z bactoballami

- Komora pompy zwrotnej.

Wszystkie komory filtracyjne zostały wykonane z wysokiej jakościu tworzyw sztucznych. Dzięki precyzji wykonania wszystkie elementy panela można łatwo demontować do czyszczenia. Atrakcyjna ma też być bardzo cena zestawu Nano-wave, ale producent niestety jej nie podaje do momentu premiery rynkowej."

Informacja z 24 maja 2006, osobiście nie słyszałem o premierze ani nie widziałem ceny.

nano5.JPG

nano.JPG

nano2.JPG

nano3.JPG

nano4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało pojawić się w kwietniu przynajmniej dostałem takie info z Aquamedic ale niestety tylko 40 litrów będzie.Swoją drogą dziwne to wszystko bo zainteresowanie tego typu sprzętem jest tylko towaru brak.

Może kolega Swir2 zacznie coś takiego sklejać bo by niezła kasę na tym robił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie takiego baniaczka potrzebuje:( ale kiey on bedzie dostępny:( Jakby ktos miał jakiekolwiek informacje to prosze o wpis w tym poscie:) A co sądzicie o tym Boyu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Boy moim zdaniem jest caly do przerobienia i tylko pytanie czy da sie go przerobic? jak wyglada komora z tylu ? czy wejdzie tam jakis odpieniacz dostepny na rynku? itepe

moj brat ma zbiornik 55litrow bez odpieniacza ale co tydzien bierze z mojego zbiornika jakies 20 litrow


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he ładnie :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc bo nie wiem wkońcu co mam robic.. czy zakupowac te akwarium boyu czy mam czekac na te nanp wave? Co zrobili byście na moim miejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oli

Ja na Twoim miejscu, albo probowalbym zrobic cos sam - jakies akwarium z nieduzym panelem i DIY pokrywa, albo poczekal na NanoWave. Jak juz sie iles tam wykosztowac to lepiej na cos naprawde fajnego ( mnie np. w NanoWave rozbraja microrefugium :D). Co by nie bylo decyzja nalezy do Ciebie. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam takie pytanko:) Wiecie moze kiedy bedzie ten nano-wave dostępny bo juz sie doczekać nie moge mam plany zalożenia tego akwarium juz prawie poł roku i zbieram informacje o wszystkim a interesuje mnie nie duże akwa własnie taki nano-wave bardzo bym chciał:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeee tam lipa czemu nie kupicie sobie normalnego szklanego akwarium? Za 80L zapłacicie 80zł a nie 500 a osprzęt z tego czegoś i tak jest do bani i trzeba nowy kupić czyli kasa stracona ,bo musicie zapłacić za coś co wam sie nie przyda. Ja mam baniak prawie 400L i hipnoza ,cały dzień siedzę i patrze jak błazen sobie płynie płynie płynie płynie a wcale majątku na to akwarium nie wydałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arik

Ja bym pochopnie nie oceniał. Nie znamy ani ceny ani też nikt nie miał okazji testować tego sprzętu.

Sam się zastanawiam nad tym zestawem, z tego względu że ojciec mój chciał małe akwa do biura, oczywiście mogę zrobić to wszystko po swojemu, tylko że fabryczny zestaw napewno ładniej się będzie prezentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozmowa zboczyła z tematu ale:

tylko że fabryczny zestaw napewno ładniej się będzie prezentował.

Tu bym polemizował, ja mam znajomego stolarza i jak mi zrobił szafkę(co prawda nie pod akwa), to wg.mnie AM może pozazdrościć. No tyle tylko, że takiemu stolarzowi trzeba zapłacić:D.

Fajny skimmer w tym zestawie AM siedzi.

Pozdrawiam Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek zgadza się wszystko można zrobić, ale teraz kwestia opłacalności, dobry stolarz, pokrywa, szkło z panelem, oświetlenie ... żeby nie wyszło drożej od zestawu AM :D

Uważam że jeśli cena tego Nano Wave będzie przystępna (poniżej 1000zł) to myślę że będzie to idealna sprawa na początek. Jeszcze jakby zrobili drugi zestaw ok 100L w cenie do 1500zł to myślę że byłby to strzał w dziesiątkę. Pamiętam jak zakładałem swój baniak ok 120L, gdybym miał możliwość kupienia gotowca to bym kupił, ale też wiem że jak teraz przymierzam się do 350L to za nic nie kupiłbym gotowca :D

Na początku człowiek chce spróbować, zobaczyć czy podoła, a potem już chce zrobić baniak taki żeby móc rozwinąć umiejętności, hodować coś bardziej wymagającego i cieszyć oko pięknym zbiornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- jeden chce zestaw, drugi chce robić sam. Ja wcześniej miałem 126l. Z pomocą znajomego, ale sam je "zrobiłem", na żadnym forum nie nauczysz się tego, co na własnej rafce. Robiąc samemu akwa napotkasz wiele problemów, np. wybór wilekości sumpa, przelewy etc, które Cię i tak spotkają jak będziesz zmieniał na większe akwa za rok. Wg. mnie zestawy są dla bogatych ludzi, którzy chcą oglądać korale i ryby, ale nizebyt się nią zajmować. Nie stać mnie na zestaw np. AM, a może i stać, ale wolę zrobić samemu bo tak czy siak wyjdzie taniej i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He a ja mam zestaw i tekst " zestawy są dla bogatych ludzi, którzy chcą oglądać korale i ryby, ale niezbyt się nią zajmować." jest bardzo dziwny .

Widziałem już trochę tych składanych morskich. Dziwne pokrywy z oświetleniem , mnóstwo paskudnego sprzętu rurek itd. Uważam iż większość by chciała porządne akwarium z porządnym sprzętem tylko to kosztuje. Jak ktoś takiej kasy nie ma to składa sam akwarium ale nie zawsze mu to wychodzi ,chodzi mi o estetykę. Są tacy co zrobią to ładnie i z głową i kasę też mają na lepsze ale robią to bo samo zrobienie czegoś takiego jest również super sprawą .Sam chciałem składać akwarium ale ze względów estetycznych tego nie zrobiłem.Wolałem kupić gotowca i się cieszyć z jego widoku ogólnego a nie tylko z tego co w środku.

Jeśli masz zdolności zrobić ładne akwarium to składaj, jeśli nie to kupuj zestaw .Jeśli kiedyś pojawi się akwarium ok 300 litrów coś w tym stylu co mam to na pewno będzie stało u mnie. A jak masz kasę to mogę ci polecić naprawdę rewelacyjny sprzęt http://www.redseafish.com/max.asp zostaje tylko kwestia sprowadzenia ale jest to w europie więc nie powinno być problemu sam sprowadziłem z USA i dałem radę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, nie odbieraj tego tekstu tak osobiście. Generalnie tak jest. W 10000% nie zgadzam się z Twoją opinią na temat wyższości zestawów na "samoróbkami" jeśli chodzi o estetykę.

Zakładając oczywiście, że rzeczy typu stelaż, szafka, czy chociażby same szkło;), robią ludzie zajmujący się tym na codzień. Takie jest moje zdanie, a uwierz mi, że na taki zestaw 100-200l am mnie stać. Chociażby wymiar akwarium. Mi się podobają szerokie, Tobie wysokie, komuś innemu dziewiętnastokątne. Nigdy nie szukałem w internecie takich zestawów, ale podejrzewam, że większość "oryginalnych" kształtów jak chociażby delta, ośmiokąt- nie kupisz w zestawie, a niektórym się one bardzo podobają.

Podsumowując - chciałem Ci przedstawić moje zdanie, które brzmi NIE zestawom;), podałem powody dla których wolę sam zrobić morskie;)

Aha, pominąłem zestawy delteca, ale to już inna bajka, bo podejrzewam, że kosztuje tyle, co średniej klasy samochód;)

Pozdrawiam i sorry za wcięcie się w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.