Skocz do zawartości
Wimonkan

refugium wiszace

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znalazlem cos takiego:

https://www.ebay.co.uk/itm/Refugium-500-500S-With-Built-in-Media-Reactor-Phosphate-Nitrate-Removal/110756526524?hash=item19c99a79bc:g:eWgAAOSwLF1YBQBF

jak to widzicie ? myslalem zeby wlozyc troszke skaly zaraz po reaktorze wstawic przedzialke i nasypac piasku koralowego plus glony , czy taka filtracja bedzie ok ?

narazie jade na kaskadzie  bo niestety miejsca brak zeby sumpa wstawic akwarium 90x50x50 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

myślę że jak pogadasz z kimś kto "robi w plexi" to zrobi Ci coś takiego za 1/3 ceny

a jak masz  miejsce za/obok zbiornika by postawić a nie wieszać to do szklarza - zbiornik na wymiar i postawić coś a-la panel zewnętrzny

ECO40M.jpg

bo przecież to nie musi wisieć a może (o ile ma na czym) stać

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisze silvia - pokaż szklarzowi "o co kaman" i zrobi ci to za mniej niż stówkę. Jeśli chcesz zaszaleć, to kup plexi na wymiar (na znanym serwisie aukcyjnym dotną ci każdą formatkę), klej acryfix i posklejaj. Ja w ten sposób skleiłem już wiele rzeczy - nawet akrylowy sump. Nie wiem, jaki wymiar, ale w dwóch setkach powinneś się spokojnie zmieścić.

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz

niestety juz kupilem wiec bede kombinowal z tym co mam :) silvia widze ze masz biobale w refugium ktos kiedys pisal ze biobali nie stosujemy nie wiem dlaczego ale czytam i sie edukuje .

ja chce wstawic kawalek plexy po srodku i podzielic komore na dwie pompa bedzie od 600-1200lh z regulacja w reaktorze bedzie cos na fosfor pierwsza komora gruz okolo 1-2kg druga komora piasek koralowy okolo 1-1.5 kg i spagetti przy wylocie wegiel plus piurigen niestety tak jak piszecie trzeba bylo zrobic u szklarza cos na wymiar ale teraz juz za pozno uzyje to co mam to jest moja pierwsza solniczka wiec musze sie sporo nauczyc przy drugiej bede mial wiecej wiedzy i takich bledow nie popelnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Wimonkan napisał:

 silvia widze ze masz biobale w refugium

źle widzisz bo to nie moje refugium :P a fotka z sieci 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyglada z takim mini sumpem :) wszystko  ukryte za akwarium a  napewno lepsze od kazdego filtra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.