Skocz do zawartości
ROBERTo

JAK DOBRAĆ SWIATŁO DO 14000 K

Rekomendowane odpowiedzi

WITAJCIE

ZAKUPIŁEM ŻARNIK 14000 K 150 W ALE JAK WIADOMO MA BARDZO DUŻE WIDMO SWIATŁA NIEBIESKIEGO WIĘC CHCIAŁBYM ROZJASNIC AKWARIUM T5 ALE NIE MAM POMYSŁU JAKĄ? WIEM ŻE BEDZIE TO 54 W. DAJCIE POMYSŁ

ZBIORNIK MA 150 LITR


AKWARIUM- 65*60*60, sump 80*40*40, lampa LED Lampa LED RAZOR R420r 120W [16000K], 2 x tunze nano, pompa cyrkulacyjnA Jebao, odpieniacz TUNZE , obieg Eheim - Pompa Compact Plus 3000, żywa skała 30 kg,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko t5 50/50 15000K i 20000K i nie uwazam ze jest za niebiesko


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROBERTo :

WITAJCIE

ZAKUPIŁEM ŻARNIK 14000 K 150 W ALE JAK WIADOMO MA BARDZO DUŻE WIDMO SWIATŁA NIEBIESKIEGO WIĘC CHCIAŁBYM ROZJASNIC AKWARIUM T5 ALE NIE MAM POMYSŁU JAKĄ? WIEM ŻE BEDZIE TO 54 W. DAJCIE POMYSŁ

ZBIORNIK MA 150 LITR

w widmie jest bardzo duzy udzial swiatla niebieskiego:)

a w rzeczywistosci wcale nie duzo, jak Andrzej napisal - spokojnie doloz jakies niebieskie swietlowki, wbrew pozorom one tez bardzo "rozswietlaja" znbiornik - oko sie przyzwyczai, a koralowcom i ich kolorom wyjdzie na zdrowie. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14k K to jest duzy udział niebieskiego?

jakbyś miał 20k K to byłoby to prawdziwe, ale nie 14k K.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROBERTo :

WIEM ŻE BEDZIE TO 54 W.

ZBIORNIK MA 150 LITR

A tak z ciekawości ROBERTo

jakie wymiary ma baniak 150 litrow, że T5 54W o długości prawie 120cm się nad nim mieszczą? :D

Czy to będzie akwarium a`la "morska rzeka"? :haha


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

skopiowalem,co wczesniej napisalem :

hejka!

moim zdaniem ten zarnik 14K jest w sam raz i w porownaniu do 16K czy 20K nie ma duzo swiatla niebieskiego. nie wiem czemu wiekszosc ludzi lubi miec zolto w akwarium?moze to pozostalosci po slodkim?

malo tego ,ja lubie niebiesko i dolozylem do 2x150W hqi 14K jeszcze 2x80W T5 nowe aktyniczne AM (mocny niebieski) oraz 2x39W T8 TL03 (fiolet).

Bardzo mi sie podoba.Dwa dni temu Szymon byl u mnie i podziela moje zdanie.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trudno komuś doradzać co mu się bardziej będzie podobało. Jakiś czas temu zainstalowałem lampę z T5 na świetlówkach ATI. Połowa białych i niebieskich i muszę przyznać, że mi się to nie podobało. Kolorki korali i glonów wapiennych na skale były jakieś takie blade. Poeksperymentowałem odrobinę i dołożyłem T5 10 000. Zaczęło już wyglądać ciekawiej. Chociaż dla mojego oka najładniej akwa prezentowało się na HQI i niebieskich T5. Jeśli możesz zaryzykować trochę kasy może kup kilka świetlówek o różnych barwach i wtedy ocenisz co ci najbardziej odpowiada.

Andrzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,że przy połączeniu świetlówek białych i niebieskich czegoś brakuje. Konkretnie brakuje koloru czerwonego i zielonego . Dlatego najlepszym rozwiązanien jest dołożenie chociaż jednej świetlówki o barwie fioletowej np ATI actinic blue czy Giesemann pure actinic. W takiej kombinacji uzyskujemy ocieplenie oraz podbicie ciepłych barw jak czerwony, zółty, czy pomarańczowy.

Co do samych żawrniów to ilu producentów tyle barw mimo ,że każdy opisany jest jako 14kk.

Kilka dni temu porównywałe żarniki Acquaconnect 14kk i BLV 20kk Nepturion i muszę przyznać ,że dla oka jest to prawie taka sama barwa, czyli białe światło z dużym udziałem niebieskiego i filetowego. Więc trudno powiedzieć czy BLV ma widmo poniżej 20kk czy Aquaconnect znacznie przekracza opisane 14kk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Dokladnie, bez fioletu to jest wielka kicha.Kiedys Andrzej napisales,ze nie wyobrazasz sobie akwarium bez takich swietlowek.Samo niebieskie powoduje,ze niektore korale,itp sa "blade".Jednak przy samym fiolecie nie wszystkie SPSy i LPSy swieca.Dopiero pod niebieskimi swietlowkami inne korale zaczely swiecic.

Dobierajac oswietlenie przyjalem nastepujacy schemat:

1.Za podstawe (koniecznosc) uznalem swietlowki super aktyniczne(przypadek,ze mam T8 a nie T5, trudno),bo pod nimi wiekszosc korali ladnie swieci.

2.Drugi stopien to zwykle aktyniczne,zeby reszta korali mogla tez swiecic.

3.Trzeci stopien to zarniki.Wahalem sie pomiedzy 10-16K.Widzac u kolegow zarniki 10K i 12-13K stwierdzilem ,ze za zolto jak dla mnie.Jednak atutem ich temp. jest to ,jak wspomnial Andrzej ,ze lepiej wyciagaja czerwony.Balem sie ,ze przy 16K rozowa seriatopora nie bedzie wogole rozowa.Zaryzykowalem i zdecydowalem sie na 14K.Obecnie wybarwila sie na rozowo-fioletowo,jednak nie tak super jak u Artura ,czy Szymona.Choc mam nadzieje ,ze jeszcze troszke sie "podkreci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.