Skocz do zawartości

Historia edycji

rafal24s

rafal24s

Zbiornik 100 l 4 tygodnie pracuje

od pieniacz robi bardzo delikatną pianę praktycznie jej nie ma 

filtr kubełkowy z dwoma koszami ceramiki  i węglem aktywnym 

testy nowe jbl kropelkowe

temperatura 24 stopnie 

Bakterie special blend

reef Salt 1,025

Zacznę od tego że akwariami słodkowodnymi robię od 25lat i zachciało mi się morskiego .Przyznaję się bez bicia dostałem od kogoś (kto likwidował akwa) ukwiały jak się okazało końskie 4 szt piękne czerwone i duże + na kamyku kilka małych białych , nie mam pojęcia co to . Wrzuciłem do świeżego zbiornika same ukwiały wiedząc że nie ma bakterii nitro filtracyjnych , ale co zrobię nie wyrzucę . Zamontowałem filtr wlałem bakterie + odpieniacz . Podmiany wody 2xdziennie po 20L dbając o tesame ph i temperaturę  i wolne mieszanie wody potrafiło się wlewać 20l przez godzinę. po 3 tygodniach wpuściłem 3 błazenki  gwiazdę piaskową (nie wiem czy dobrze ją nazywam ) i krewetkę między czasie dostałem kawałek żywej skały z działającego zbiornika . I teraz problem od samego początku robiłem testy nh4 i no2 preparatem do słodkiej wody na początku wychodziły różnie , potem spadły do 0 miedzy czasie zaopatrzyłem sie w walizkę z testami do morskiej wody JBL i tu sie zaczynają schody . Pierwszy test przyprawił mnie o zawał NH4 poza skalą rozcieńczyłem wodę z akwarium z wodą z RO w proporcjach RO 4 ml woda z akwarium 1ml na skali wyszło  ponad 3ppm co daje ponad 15 ppm ( faktycznie błazenki trochę po kontach siedziały) ale żyły a przy takich amoniakach no nie powinny    . Sprawdziłem na wszelki wypadek wodę z RO ile ma test nic nie wykrył. Podmiana wody 3/4 akwarium woda wlewała się ponad 3 h (wiem że to zło ale w pierwszym momencie stwierdziłem że lepsze to niż 15ppm ) po podmianie spadło do jakiś 6-7 ppm  wlałem od razu bakterie 25ml  , smród na cały dom . Na drugi dzień test nh4 9ppm druga podmiana 1/2 i znowu spadek do 5ppm  dolalem 10ml bakterii. Trzeci dzień błazenki pływają koło ukwiałów nawet jeden podskubuje go tak jak by się nic nie działo. testy znowu pokazują miedzy 8-9ppm Zdechł jeden koral na skale podejrzewam że od podmian . Między czasie kupiłem preparat do usuwania amoniaku i chlorków  z Prima podałem go 5mml odczekałem 1h i dawaj test , 9ppm , teraz odczekałem kolejne 3 dni i testy pokazują 5ppm nh4 wszystko poza koralem żyje  , błazenki gonią po całym akwarium jedzą ( rzucają się na pokarm były przegłodzone ) krewetka je praktycznie z ręki - pipety ukwiały nie chodzą po kamieniach jak sobie raz znalazły miejsce tak siedzą i rozwijają się na parę godzin i znowu zamykają ,   woda wygląda jak kryształ  i nie wiem co jest grane teraz przyszło mi do głowy że może nowe testy są walnięte ale na świeżej wodzie z RO wychodzą niewykrywalne.Testy wykonuję krok po kroku tak jak w książce piszą .

1. Próbówka przepukana wodą z akwarium osuszona na powietrzu 

2. do probówki woda do testów 5ml 

3. odczynnik nh4 1 buteleczka 4 krople zakręcam oryginalną zakrętkom i mieszam jakieś 5 sek

4. to samo z odczynnikiem nr 2 i 3 tylko że przy 3 daję 5 kropel 

5. czekam 15 min kolor preparatu pod niebieski  porównuje kolorami w książeczce  i wychodzi zawsze bardzo wysoko 

rafal24s

rafal24s

Zbiornik 100 l 4 tygodnie pracuje

od pieniacz robi bardzo delikatną pianę praktycznie jej nie ma 

filtr kubełkowy z dwoma koszami ceramiki  i węglem aktywnym 

testy nowe jbl kropelkowe

temperatura 24 stopnie 

Bakterie special blend

reef Salt 1,025

Zacznę od tego że akwariami słodkowodnymi robię od 25lat i zachciało mi się morskiego .Przyznaję się bez bicia dostałem od kogoś (kto likwidował akwa) ukwiały jak się okazało końskie 4 szt piękne czerwone i duże + na kamyku kilka małych białych , nie mam pojęcia co to . Wrzuciłem do świeżego zbiornika same ukwiały wiedząc że nie ma bakterii nitro filtracyjnych , ale co zrobię nie wyrzucę . Zamontowałem filtr wlałem bakterie + odpieniacz . Podmiany wody 2xdziennie po 20L dbając o tesame ph i temperaturę  i wolne mieszanie wody potrafiło się wlewać 20l przez godzinę. po 3 tygodniach wpuściłem 3 błazenki  gwiazdę piaskową (nie wiem czy dobrze ją nazywam ) i krewetkę między czasie dostałem kawałek żywej skały z działającego zbiornika . I teraz problem od samego początku robiłem testy nh4 i no2 preparatem do słodkiej wody na początku wychodziły różnie , potem spadły do 0 miedzy czasie zaopatrzyłem sie w walizkę z testami do morskiej wody JBL i tu sie zaczynają schody . Pierwszy test przyprawił mnie o zawał NH4 poza skalą rozcieńczyłem wodę z akwarium z wodą destylowaną w proporcjach RO 4 ml woda z akwarium 1ml na skali wyszło  ponad 3ppm co daje ponad 15 ppm ( faktycznie błazenki trochę po kontach siedziały) ale żyły a przy takich amoniakach no nie powinny    . Sprawdziłem na wszelki wypadek wodę z RO ile ma test nic nie wykrył. Podmiana wody 3/4 akwarium woda wlewała się ponad 3 h (wiem że to zło ale w pierwszym momencie stwierdziłem że lepsze to niż 15ppm ) po podmianie spadło do jakiś 6-7 ppm  wlałem od razu bakterie 25ml  , smród na cały dom . Na drugi dzień test nh4 9ppm druga podmiana 1/2 i znowu spadek do 5ppm  dolalem 10ml bakterii. Trzeci dzień błazenki pływają koło ukwiałów nawet jeden podskubuje go tak jak by się nic nie działo. testy znowu pokazują miedzy 8-9ppm Zdechł jeden koral na skale podejrzewam że od podmian . Między czasie kupiłem preparat do usuwania azotanów z Prima podałem go 5mml odczekałem 1h i dawaj test , 9ppm , teraz odczekałem kolejne 3 dni i testy pokazują 5ppm nh4 wszystko poza koralem żyje  , błazenki gonią po całym akwarium jedzą ( rzucają się na pokarm były przegłodzone ) krewetka je praktycznie z ręki - pipety ukwiały nie chodzą po kamieniach jak sobie raz znalazły miejsce tak siedzą i rozwijają się na parę godzin i znowu zamykają ,   woda wygląda jak kryształ  i nie wiem co jest grane teraz przyszło mi do głowy że może nowe testy są walnięte ale na świeżej wodzie z RO wychodzą niewykrywalne.Testy wykonuję krok po kroku tak jak w książce piszą .

1. Próbówka przepukana wodą z akwarium osuszona na powietrzu 

2. do probówki woda do testów 5ml 

3. odczynnik nh4 1 buteleczka 4 krople zakręcam oryginalną zakrętkom i mieszam jakieś 5 sek

4. to samo z odczynnikiem nr 2 i 3 tylko że przy 3 daję 5 kropel 

5. czekam 15 min kolor preparatu pod niebieski  porównuje kolorami w książeczce  i wychodzi zawsze bardzo wysoko 

rafal24s

rafal24s

Zbiornik 100 l 4 tygodnie pracuje

od pieniacz robi bardzo delikatną pianę praktycznie jej nie ma 

filtr kubełkowy z dwoma koszami ceramiki  i węglem aktywnym 

testy nowe jbl kropelkowe

temperatura 24 stopnie 

Bakterie special blend

reef Salt 1,025

Zacznę od tego że akwariami słodkowodnymi robię od 25lat i zachciało mi się morskiego .Przyznaję się bez bicia dostałem od kogoś (kto likwidował akwa) ukwiały jak się okazało końskie 4 szt piękne czerwone i duże + na kamyku kilka małych białych , nie mam pojęcia co to . Wrzuciłem do świeżego zbiornika same ukwiały wiedząc że nie ma bakterii nitro filtracyjnych , ale co zrobię nie wyrzucę . Zamontowałem filtr wlałem bakterie + odpieniacz . Podmiany wody 2xdziennie po 20L dbając o tesame ph i temperaturę  i wolne mieszanie wody potrafiło się wlewać 20l przez godzinę. po 3 tygodniach wpuściłem 3 błazenki  gwiazdę piaskową (nie wiem czy dobrze ją nazywam ) i krewetkę między czasie dostałem kawałek żywej skały z działającego zbiornika . I teraz problem od samego początku robiłem testy nh4 i no2 preparatem do słodkiej wody na początku wychodziły różnie , potem spadły do 0 miedzy czasie zaopatrzyłem sie w walizkę z testami do morskiej wody JBL i tu sie zaczynają schody . Pierwszy test przyprawił mnie o zawał NH4 poza skalą rozcieńczyłem wodę z akwarium z wodą destylowaną w proporcjach RO 4 ml woda z akwarium 1ml na skali wyszło  ponad 3ppm co daje ponad 15 ppm ( faktycznie błazenki trochę po kontach siedziały) ale żyły a przy takich amoniakach no nie powinny    . Sprawdziłem na wszelki wypadek wodę z RO ile ma test nic nie wykrył. Podmiana wody 3/4 akwarium woda wlewała się ponad 3 h (wiem że to zło ale w pierwszym momencie stwierdziłem że lepsze to niż 15ppm ) po podmianie spadło do jakiś 6-7 ppm  wlałem od razu bakterie 25ml  , smród na cały dom . Na drugi dzień test nh4 9ppm druga podmiana 1/2 i znowu spadek do 5ppm  dolalem 10ml bakterii. Trzeci dzień błazenki pływają koło ukwiałów nawet jeden podskubuje go tak jak by się nic nie działo. testy znowu pokazują miedzy 8-9ppm Zdechł jeden koral na skale podejrzewam że od podmian . Między czasie kupiłem preparat do usuwania azotanów z Prima podałem go 5mml odczekałem 1h i dawaj test , 9ppm , teraz odczekałem kolejne 3 dni i testy pokazują 5ppm nh4 wszystko poza koralem żyje  , błazenki gonią po całym akwarium jedzą ( rzucają się na pokarm były przegłodzone ) krewetka je praktycznie z ręki - pipety ukwiały nie chodzą po kamieniach jak sobie raz znalazły miejsce tak siedzą i rozwijają się na parę godzin i znowu zamykają ,   woda wygląda jak kryształ  i nie wiem co jest grane teraz przyszło mi do głowy że może nowe testy są walnięte ale na świeżej wodzie z RO wychodzą niewykrywalne.Testy wykonuję krok po kroku tak jak w książce piszą .

1. Próbówka przepukana wodą z akwarium osuszona na powietrzu 

2. do probówki woda do testów 5ml 

3. odczynnik nh4 1 buteleczka 4 krople zakręcam oryginalną zakrętkom i mieszam jakieś 5 sek

4. to samo z odczynnikiem nr 2 i 3 tylko że przy 3 daję 5 kropel 

5. czekam 15 min kolor preparatu pod niebieski  porównuje kolorami w książeczce  i wychodzi zawsze bardzo wysoko 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.