Skocz do zawartości

Historia edycji

wojtassm

wojtassm

21 minut temu, elespero napisał:

Wiele jest produktów które nie zdają egzaminu.

Mierzyłem kiedyś no2, testem colombo.  U Ciebie wynik kosmos. 

Prawdę mówiąc też mnie ten pomiar zdziwił bo nigdy wcześniej NO2 nie miałem. W takim przypadku start twardzieli kompletnie nie ma sensu

16 minut temu, grzegorz.k napisał:

To co piszesz potwierdza tezę z pH ale nic nie zrobisz dopóki nie będziesz miał stałego pomiaru, AM ma tanio bo za parę stów przyrząd do ciągłego mierzenia pH, myślę że w Twoim przypadku warto w to zainwestować.

Co do soli RC może być ale bez obsady twardzieli to będzie słabo z konsumpcją mikro więc polecam IO dlatego, zresztą ja przy pełnej obsadzie SPS/LPS czasami na IO na zmianę  z RC lecę, przy Ballingu czy reaktorze jest ok.

Kupiłem właśnie super tanio kartę pH do Profiluxa. Nie wiem czy to nie jakaś ściema, bo tylko 184PLN a wszędzie indziej 345PLN. To chyba najtańsze rozwiązanie, bo do tego jutro w AM dokupię elektrodę i nie wyjdzie nawet 400PLN.

 

19 minut temu, Przemo999 napisał:

Uważam, że w pierwszej kolejności powinieneś doprowadzić makroskładniki do jakiś akceptowalnych wartości, a dopiero potem zająć się tymi "mniejszymi".

Wiadomo, że się z Tobą zgadzam. Doprowadzę wszystko do wartości książkowych.... przynajmniej się postaram. Wiem, że łatwo nie będzie ale warto spróbować. Wapń jest też wywalony w kosmos. Tyle, że od przeszło tygodnia reaktor chodzi na zupełnie innych zasadach. Dolewkę włączam co 50 minut 10 minut. Czasem coś zmieniam, bo po dobie od każdej zmiany sprawdzam KH.

wojtassm

wojtassm

10 minut temu, elespero napisał:

Wiele jest produktów które nie zdają egzaminu.

Mierzyłem kiedyś no2, testem colombo.  U Ciebie wynik kosmos. 

Prawdę mówiąc też mnie ten pomiar zdziwił bo nigdy wcześniej NO2 nie miałem. W takim przypadku start twardzieli kompletnie nie ma sensu

7 minut temu, grzegorz.k napisał:

To co piszesz potwierdza tezę z pH ale nic nie zrobisz dopóki nie będziesz miał stałego pomiaru, AM ma tanio bo za parę stów przyrząd do ciągłego mierzenia pH, myślę że w Twoim przypadku warto w to zainwestować.

Co do soli RC może być ale bez obsady twardzieli to będzie słabo z konsumpcją mikro więc polecam IO dlatego, zresztą ja przy pełnej obsadzie SPS/LPS czasami na IO na zmianę  z RC lecę, przy Ballingu czy reaktorze jest ok.

Kupiłem właśnie super tanio kartę pH do Profiluxa. Nie wiem czy to nie jakaś ściema, bo tylko 184PLN w wszędzie indziej 345PLN. To chyba najtańsze rozwiązanie, bo do tego jutro w AM dokupię elektrodę i nie wyjdzie nawet 400PLN.

 

12 minut temu, Przemo999 napisał:

Uważam, że w pierwszej kolejności powinieneś doprowadzić makroskładniki do jakiś akceptowalnych wartości, a dopiero potem zająć się tymi "mniejszymi".

Wiadomo, że się z Tobą zgadzam. Doprowadzę wszystko do wartości książkowych.... przynajmniej się postaram. Wiem, że łatwo nie będzie ale warto spróbować. Wapń jest też wywalony w kosmos. Tyle, że od przeszło tygodnia reaktor chodzi na zupełnie innych zasadach. Dolewkę włączam co 50 minut 10 minut. Czasem coś zmieniam, bo po dobie od każdej zmiany sprawdzam KH.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.