Skocz do zawartości

Historia edycji

wojtassm

wojtassm

Elektroda jest nówka sztuka. Kupiona miesiąc temu, bo poprzednia faktycznie się zrypała... profilux wywalał komunikat,  że jest uszkodzona i nie chciał jej skalibrować. Tą skalibrował. Zrobiłem to raz dwa i nie wnikając wpakowałem ją do reaktora. Wczoraj wyłączyłem reaktor, sonda trafiła do akwa i pokazała pH 8,44. Więc coś mi nie grało. Zacząłem ją kalibrować co trwało jakieś 6 godzin. A to dlatego, że tu zacząłem siędokładniej przyglądać. Jakiś koszmar. Moim zdaniem problem z profiluxem. Postanowiłem zmienić mu soft z 6.39 na niższy. Znalazłem 6.28. Jak to zwykle bywa z profiluxem przy upgradzie się wywalił, więc oczywiście "zepsuty". Udało się zrobić emergency update i na sofcie 6.28 jest troche lepiej. Tak czy inaczej uważam, że profilux działa źle, a nie elektroda. Czas 15 minut to za krótko na ustabilizowanie pH.

Rozumiem, że masz profiluxa? Robiłeś test, że po kalibracji zostawiasz sondę na 30-40 minut w płynie?

wojtassm

wojtassm

Elektroda jest nówka sztuka. Kupiona miesiąc temu, bo poprzednia faktycznie się zrypała... profilux wywalał komunikat,  że jest uszkodzona i nie chciał jej skalibrować. Tą skalibrował. Zrobiłem to raz dwa i nie wnikając wpakowałem ją do reaktora. Wczoraj wyłączyłem reaktor, sonda trafiła do akwa i pokazała pH 8,44. Więc coś mi nie grało. Zacząłem ją kalibrować co trwało jakieś 7 godzin. A to dlatego, że tu zacząłem siędokładniej przyglądać. Jakiś koszmar. Moim zdaniem problem z profiluxem. Postanowiłem zmienić mu soft z 6.39 na niższy. Znalazłem 6.28. Jak to zwykle bywa z profiluxem przy upgradzie się wywalił, więc oczywiście "zepsuty". Udało się zrobić emergency update i na sofcie 6.28 jest troche lepiej. Tak czy inaczej uważam, że profilux działa źle, a nie elektroda. Czas 15 minut to za krótko na ustabilizowanie pH.

Rozumiem, że masz profiluxa? Robiłeś test, że po kalibracji zostawiasz sondę na 30-40 minut w płynie?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.