Skocz do zawartości

Historia edycji

alenqer

alenqer

12 minut temu, Stefan85 napisał:

Jakoś szybko wzrosły te parametry. Korale ledwo zaczęły się rozpuszczać a już PO4 i NO3 na takim poziomie? Chyba najpierw powinien skoczyć amoniak a NO3 później. Nie wydaje mi się że 3 godziny wystarczyły do takiego skoku tylko przez upadek życia. Do tego gnicie tkanki korali i martwych bakterii chyba powinny obniżyć ph a tu mamy w górę.

Amoniaku nie mierzyłem...w sumie masz rację, wychodzi na to że główny problem to reakcje chemiczne  , które zaszły w baniaku, ale może osoby z większą praktyką w akwarystyce morskiej, u których problem też zaistniał się wypowiedzą... u mnie zejście z kH 14,7 do 8,7 ( tylko u mnie taki drastyczny wzrost miał miejsce) zajęło 3 tygodnie,w tym czasie tylko dwa razy podmianki wody 10%..

alenqer

alenqer

1 minutę temu, Stefan85 napisał:

Jakoś szybko wzrosły te parametry. Korale ledwo zaczęły się rozpuszczać a już PO4 i NO3 na takim poziomie? Chyba najpierw powinien skoczyć amoniak a NO3 później. Nie wydaje mi się że 3 godziny wystarczyły do takiego skoku tylko przez upadek życia. Do tego gnicie tkanki korali i martwych bakterii chyba powinny obniżyć ph a tu mamy w górę.

Amoniaku nie mierzyłem...w sumie masz rację, wychodzi na to że główny problem to reakcje chemiczne  , które zaszły w baniaku, ale może osoby z większą praktyką w akwarystyce morskiej, u których problem też zaistniał się wypowiedzą... u mnie zejście z kH 14,7 do 8,7 ( tylko u mnie taki drastyczny wzrost miał miejsce) zajęło 3 tygodnie,w tym czasie dwa razy podmianki wody 10%..

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.