Skocz do zawartości
Oli

Akwa 60l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! No i jak zawsze ponownie zgłaszam się po rade:) Cały ja:)

Mam takie pytanko, jakie oświetlenie porponujecie do 60 litrowego akwarium?? 2 swietlowki wystarczą czy nie zabardzo??

No i nastepne pytanie czy moge Odpieniacz zewnetrzny umocować w tym małym aka??

Hmm czy odpieniacz zewnętrzny wode z powrotem wyrzuca do akwarium czy nie??

Za jakies 1-2 miesiące planowane otwarcie akwarium:) Po udanej próbie i wielogodzinnej nauce postanowie otworzyć rafke kolo 300 litrów:)

Oczekuje na odpowiedzi!

Z góry dziekuję

Pozdrawiam

Oli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zawiesic odpieniacz zewnetrzny. Woda wraca z niego do akwarium.

Lepiej daj 3 x 24W.

Nie wchodz w duze koszty w tej 60 jak chcesz stawiac 300 litrow i wszystkie rzeczy planuj tak aby przydaly sie Tobie w wiekszym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak planuje ze cały osrzet później przeniose do 300 litrowego akwa. Jeszcze jedno pytanie jaka oprawe kupic bo na amekonie znalazłem tylko dla 2 swietlówek:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam pokrywe z plexi na 5 swietlowek, a bede robil z PCV na 12.

Obie obowiazkowo z chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wymiary zbiornika planujesz?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oli :

No właśnie tak planuje ze cały osrzet później przeniose do 300 litrowego akwa.

Przy takich różnicach w pojemności akwa może być problem z tym przeniesieniem. Może nie pasować odpieniacz, cyrkulacja oświetlenie ...

Sam miałem 70 litrów i po prostu nic ze sprzetu nie pasowało do 200 l poza jedną pompą, którą wsadziłem do dolewki. Zawsze jednak można sprzedać i kupic inne :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oli, nie wiem na jakim etapie zaawansowania jestes tego 60 litrow i na ile masz sprecyzowane plany 300 litrow, ale jezeli 60 litrow ma byc "na chwile" to proponowalbym przegladac Targowisko i kupowac sprzet uzywany - mniejsza strata przy pozniejszym pozbywaniu sie.

Ew. druga opcja. Przy 300 litrach zrobisz sump z refugium ok. 60 litrow z glonami spageti i Miracle Mud albo DSB. "glebokie piaskowe lozko" wymaga dosc dobrej cyrkulacji wody, a do glonow potrzebne bedzie swiatlo - chociaz nie tak silne jak nad akwa 60 litrow, no i inna temperatura barwowa blizsza 6500 K.

Rebciu przy tych glonach tez ma dodatkowa cyrkulacje wody i bynajmniej nie taka slaba.

Przemysl obydwie opcje. Odpieniacza dobrego do 60 litrow w 300 litrach nie uzyjesz. Ale swiatlo mozesz juz tak zaprojektowac, aby potem przerobki byly minimalne - tez jezeli chodzi o mocowanie swiatla.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie panowie wszystko przemyśle i jak cos już będzie gotowe to porobie fotki od pierwszego zalania dzieki wielkie za pomoc

Pozdrawiam

Oli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys chcial wody na rozruch to zapraszam w kazda sobote jakies 60 litrow laduje w scieku a tobie by sporo pomoglo


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.