Skocz do zawartości

Historia edycji

Moljzesz

Moljzesz

20 godzin temu, Ura napisał:

:) sprawdziłeś parametry nowej solanki do podmiany ? po rozpuszczeniu w 25st wodzie RO i odczekaniu tak z godziny? Mi

u mnie też robiły się mega wahania i przeszedłem podobny tok rozumowania - a po jakimś czasie wpadłem na pomysł sprawdzę tą świeżą solankę .. no i wyszło Mg 960

kH 5,5  :( jak to zobaczyłem to Ca już nawet nie mierzyłem, sól skopana od połowy wiaderka w sumie pewnie składająca się z samego NaCl i może trochę Potasu i Ca  Mg tyle co kot napłakał, kH koszmarnie niskie. Nic dziwnego że korale grymasiły po każdej podmiance, i że musiałem po każdej podmianie kręcić pompkami od Ballinga, albo uzupełniać z ręki a jak pisałem to kolejne dowalanie do pieca zasolenia ( podając roztwory na podpicie kH i Mg z resztek wyłazi NaCl i podbija zasolenie) 

najlepiej mieć dobrą zbilansowaną jonowo sól i robić podmiany i tyle, przemieszać pudełko soli po zakupie, delikatnie łopatką z plastiku, wykopać całe wiadro/karton, do innego pojemnika najlepiej z uszczelką :) 

 

Ja bym sprawdził sprzęt do pomiaru zasolenia, nigdy z żadną solą nie świrowałem i zawsze było dobrze, niskie poziomy Kh,ca i mg świadczą o jednym - niskie zasolenie.

Po za tym miałem już nie raz spore zasolenie i nigdy nie padały mi przez to korale a dunke, dunki się nie da zabić w ogóle, Dunke zostawiłem na mrozie (-5) na asfalcie i za godzinę wróciłem. Wrzuciłem do akwa i żyje do dziś, jej się nie da zabić ;p

Coś tam masz napochane ostro żeby zoa i dunka zdychały.

Sorry za off

Moljzesz

Moljzesz

20 godzin temu, Ura napisał:

:) sprawdziłeś parametry nowej solanki do podmiany ? po rozpuszczeniu w 25st wodzie RO i odczekaniu tak z godziny? 

u mnie też robiły się mega wahania i przeszedłem podobny tok rozumowania - a po jakimś czasie wpadłem na pomysł sprawdzę tą świeżą solankę .. no i wyszło Mg 960

kH 5,5  :( jak to zobaczyłem to Ca już nawet nie mierzyłem, sól skopana od połowy wiaderka w sumie pewnie składająca się z samego NaCl i może trochę Potasu i Ca  Mg tyle co kot napłakał, kH koszmarnie niskie. Nic dziwnego że korale grymasiły po każdej podmiance, i że musiałem po każdej podmianie kręcić pompkami od Ballinga, albo uzupełniać z ręki a jak pisałem to kolejne dowalanie do pieca zasolenia ( podając roztwory na podpicie kH i Mg z resztek wyłazi NaCl i podbija zasolenie) 

najlepiej mieć dobrą zbilansowaną jonowo sól i robić podmiany i tyle, przemieszać pudełko soli po zakupie, delikatnie łopatką z plastiku, wykopać całe wiadro/karton, do innego pojemnika najlepiej z uszczelką :) 

 

Ja bym sprawdził sprzęt do pomiaru zasolenia, nigdy z żadną solą nie świrowałem i zawsze było dobrze, boskie poziomy Kh,ca i mg świadczą o jednym - niskie zasolenie.

Po za tym miałem już nie raz spore zasolenie i nigdy nie padały mi przez to korale a dunke, dunki się nie da zabić w ogóle, Dunke zostawiłem na mrozie (-5) na asfalcie i za godzinę wróciłem. Wrzuciłem do akwa i żyje do dziś, jej się nie da zabić ;p

Coś tam masz napochane ostro żeby zoa i dunka zdychały.

Sorry za off

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.