Skocz do zawartości
Danol

[K] "Martwa" skale / kamien

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam troche martwej skaly.

Czyli tuff wapienny, sucha skale koralowa, ceramike koralowa lub podobne...

Jak ktos ma to prosze o wiadomosc...

Bede potrzebowal jakies 10 - 15 kg

Pozdrawiam

P.S. Jak ktos by mial mniej to tez piszcie...


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal aktualne....

Tylko ze jednak 15 do 20 kg

i

piasek koralowy. Drobrny. Srednia max. 1mm

Wiec jak ktos cos ma....czekam...


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry że się wtrocę ale czyżbyś chciał oprzeć swój przyszły system filtrcji na tych martwych skałach.....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman: Oczywiscie ze nie bedzie tylko martwa...ale za grunt rafy jest gid. Do tego swieza zywa, troche czasu i wszystko bedzie dobrze...od lat tak dziala wiec i w tym zadziala :-)

Ale dzieki za pytanie...bo juz myslalem ze tu wiekszosc potrafi tylko oddawac jakies bezsensowe komentarze...ale ciesze sie ze jest i pare "normalnych" morszczakow ktorych tez interesuje co kto robi i jak mysla ze jest to nie najlepszy pomysl, zwaracaja uwage...gid dla nowiciuszy...

Pozdrawiam i wciaz czekam na skale:-)


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwą skałę mają w: aqumedic.pl lub akwarium-morskie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuf wapienny w maju miał badis.pl, ale strasznie shitowy - pokryty masa takiego rudego pyłu, przed włożeniem do baniaka min 2min płukania każdej bryły, na dokładkę wsciekle sie kruszy.

W mhk był dostępny wapień drążony, śliczny, twardy biały i czyściutki, tylko na moje oko ma wiekszą gęstość od ww. tufu z badisa

Ceny obu porównywalne, nie wiem czy mhk sprzedaje wysyłkowo.

W połowie maja w mhk mieli też piach koralowy, nie wiem jak teraz - w razie czego mozesz spytac w aquariusie, chyba im zostało parę worków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LUK

wapien muszlowy ten z allegro jest strasznie ciezki - 30kg to taka sobie kupka na podlodze (wiem, bo mam go w akwa z trofami) poza tym kochają go takie czarne glony (nie wiem jak sie nazywaja - oczywiscie mowie o glonach z akwa slodkiego) i dostaniesz jeszcze w prezencie piękny rdzawy nalot na tych kamieniach. W Tanganice to sie sprawdza (ladnie wyglada) ale czy w morskim ??? Ja mam tego kamienia od cholery (lezakuje na podworku) ale do morskiego bym go nie wsadzil - to tylko moje zdanie a w morszczyznie jestem zielony wiec sie nie sugeruj ;))


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle widzę twoją przygodę z akwarystyką morską z takim podejściem. Ja się w przypadku solniczki nauczyłem jednej rzeczy. NIE OSZCZĘDZAĆ. A jeżeli to robić, to w przypadku co niektórych technicznych rzeczy, ale napewno nie w przypadku najważniejszego elementu akwarystyki morskiej, który nie tylko fajnie wygląda w akwarium, ale też robi za podstawową i najważniejszą filtrację. Powiem to raz i zwięźle. Ani Lawa wulkaniczna, ani wapień drążony, a już napewno wapień muszlowy nie nadają się do akwarium morskiego. Chodzi przede wszystkim o metale ciężkie, które mogą być zabójcze dla organizmów, oraz związki, które mogą być dla wszelakich glonów idealną pożywką. Jeżeli chcesz mieć kawałek rafy w domu, to nie podchodz do tego od d*py strony, bo zapewniam Ciebie, że na żywej skale nie da się oszczędzić. Rozumiem zastosowanie żywej skały i tufu powiedzmy 3/2, ale to już inna bajka...

Pozdrawiam.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danol :

Ale dzieki za pytanie...bo juz myslalem

(cut)

... pare "normalnych" morszczakow ktorych tez interesuje co kto robi i jak

Jest kilka przyklejonych na górze postów w dziale dla nowicjuszy - wystarczy że to przeczytasz.

Dolphineq :

Źle widzę twoją przygodę z akwarystyką morską z takim podejściem.

Daj spokój,

nie warto tłumaczyć skoro i tak niektórzy "wiedzą lepiej".

Nie przekonasz.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - jak na Twoje nerwy to bardzo łagodnie na te "fanaberie" odpowiedziałeś ;)

Dolphineq - tuf wapienny też raczej odpada. No chyba, że ktoś lubi się potem zastanawiać skąd u diabła się biorą te dziwne glony, okrzemki itp. Tematem autora tego wątku była głównie martwa skała i może jeśli już oszczędzać to lepiej się na niej skupić - tylko trzeba pamiętać aby ją odpowiednio przygotować przed zalaniem właściwej solanki.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu : Rzeczywiście Miałem na myśli Martwą skałę, a powiedziałem tuf.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee.... bez przesady ;)

Nerwowy nie jestem, za to faktycznie czasem dość stanowczo wytykam lenistwo i brak elementarnego zrozumienia tekstu który się czyta.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu widze że nowe szkło już sklejone ?? tak jak było w planach pod schodkami ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - stoi już pod schodami ;) Teraz robię zaplecze techniczne. Myślę, że za jakiś miesiąc będzie się już kręcić solanka ;)

Danol przepraszamy Cię wszyscy za zejście z tematu Twojego ogłoszenia - proponuję, jeśli ktoś ma namiary na martwą skałę, o poratowanie kolegi.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko...nie ma za co...

Ale zawsze fajnie slyszec inne opinie...moje pierwsze akwa zrobilem na 100% zywej skale. Dzialalo super lecz szybko zrobilo sie za male ;)

Druge pol na pol. Zywa z piaskowcem i tuffem...fakt ze mialem troche glonow ale sprowadzam to na za duza ilosc pokarmu i brak absoberow...ale suma sumarum bylo gid...w aktualnym mam zywa i ceramike. Ceramika juz rok w akwa i nie odroznie od zywej...na pewno tak nie dziala ale ladnie wyglada...

A teraz cos dla milosnikow zywej skaly. Bylem ostatnio w sklepie Atoll Riff Deko. Firma produkuje ceramike do akwa morskiego. I nawet dosc dobrze im to idzie. No i wlasciciel niedawno temu postawil akwa chyba z 2000 L i jest tylko z ceramika...wiec 0 zywej skaly...i dziala!!!! Korale rosna jak glupie, 0 glonow itd. i jak ktos sie choc troche zna na slonej wodzie to wie ze sa tez inne metody filtracji, nie tylko berlinsk, ktore dzialaja nawet bez zywej skaly...

Czekam na komentarze....


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.