Skocz do zawartości

Historia edycji

Moljzesz

Moljzesz

Godzinę temu, Grzegorz95 napisał:

Ja miałem ogólny problem z koralowcami bo długi czas mi się nie pompowały. Kiedy zacząłem robić podmiany wyglądają znacznie lepiej. Choć do końca się nie pompuja.ale Może to przez niskie zasolenie. 

Zasolenie to podstawa wszystkich podstaw tak samo jak dobrze skalibrowany sprzęt do pomiaru zasolenia, tego nie da się obejść bez tego akwa będzie zawsze kulało.

I tak jak kolega wyżej, jak już dojdziesz z zasoleniem to dokladaj korali, zrobią sobie same dobrze ;)

Aha i wracając do tematu, nie da się prowadzić zdrowego akwarium bez podmianek, istnieją sposoby które mogą zastąpić podmiany(dsr) ale nie robiąc nic akwarium nie wygląda ani dobrze ani zdrowo. Szczególnie początkujący powinni jednak te podmianki robić póki nie zaznajomiom się z tematem. Ja mam akwarium morskie ok 6 lat, wcześniej dwa lata czytałem fora i nadal nie wiem wszystkiego i mam średnie akwa i nie porzucam podmianek na pewno ;)

Moljzesz

Moljzesz

58 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Ja miałem ogólny problem z koralowcami bo długi czas mi się nie pompowały. Kiedy zacząłem robić podmiany wyglądają znacznie lepiej. Choć do końca się nie pompuja.ale Może to przez niskie zasolenie. 

Zasolenie to podstawa wszystkich podstaw tak samo jak dobrze skalibrowany sprzęt do pomiaru zasolenia, tego nie da się obejść bez tego akwa będzie zawsze kulało.

I tak jak kolega wyżej, jak już dojdziesz z zasoleniem to dokladaj korali, zrobią sobie same dobrze ;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.