Skocz do zawartości

Historia edycji

Mistral

Mistral

Tak też myślałem i tak też zrobię. Wybór padnie (początkowo) na 2 x Babylonia i 5 x Turbo. Kolejnym lokatorem będzie krab pustelnik - poczytałem i myślę, że to rozsądny wybór.

Kusi mnie też ten jeżowiec, bo zielone glony dosłownie zdominowały mój zbiornik :D 

Ale wszystko w swoim czasie - najpierw ślimaki, potem krab, potem pomyślę o jeżowcu.

 

Jeżeli chodzi o korale / ryby. Może niezbyt oryginalnie, ale planuję 2 błazenki (nie wiem jeszcze, która odmiana).

Korale głównie miękkie i LPS - podobają mi się zbiorniki, w których wszystko ładnie "faluje". Niestety moja wiedza tutaj jest wciąż mocno ograniczona, ale na pewno:

  • Xenia
  • Zoanthusy (chociaż tyle się naczytałem o tej palitoksynie, że może nie będzie to mój pierwszy wybór, ale robią na mnie mega wrażenie)
  • zielone briareum
  • Goniopora
  • Euphyllia paradivisa
  • Euphyllia paraancora
  • Caulastrea 
  • Echinophyllia
  • Acropora (jeżeli SPS w tym zbiorniku ma sens)

 

EDIT: W Zbiorniku oprócz glonów zielonych i brunatnych, na piasku i częściowo na skale dość intensywnie rzucają się okrzemki i cyjano. Polecacie coś z tym robić, czy samo z biegiem czasu powinno się ustabilizować?

Mistral

Mistral

Tak też myślałem i tak też zrobię. Wybór padnie (początkowo) na 2 x Babylonia i 5 x Turbo. Kolejnym lokatorem będzie krab pustelnik - poczytałem i myślę, że to rozsądny wybór.

Kusi mnie też ten jeżowiec, bo zielone glony dosłownie zdominowały mój zbiornik :D 

Ale wszystko w swoim czasie - najpierw ślimaki, potem krab, potem pomyślę o jeżowcu.

 

Jeżeli chodzi o korale / ryby. Może niezbyt oryginalnie, ale planuję 2 błazenki (nie wiem jeszcze, która odmiana).

Korale głównie miękkie i LPS - podobają mi się zbiorniki, w których wszystko ładnie "faluje". Niestety moja wiedza tutaj jest wciąż mocno ograniczona, ale na pewno:

  • Xenia
  • Zoanthusy (chociaż tyle się naczytałem o tej palitoksynie, że może nie będzie to mój pierwszy wybór, ale robią na mnie mega wrażenie)
  • zielone briareum
  • Goniopora
  • Euphyllia paradivisa
  • Euphyllia paraancora
  • Caulastrea 
  • Echinophyllia
  • Acropora (jeżeli SPS w tym zbiorniku ma sens)
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.