Skocz do zawartości

Historia edycji

wiesiektbg

wiesiektbg

Miałem podobny problem.  Mam plyn do kalibracji który już trochę czasu przeleżał, więc postanowiłem sprawdzić dodatkowo refraktometr na wodzie RO-DI. Zamiast pokazywać zero, refraktometr pokazywał minimalne zasolenie. Zdziwiło mnie to, więc ponowiłem badanie, tym razem przy użyciu wody destylowanej. Tym razem wynik to dokładnie zero. 

Woda destylowana jest produktem laboratoryjnym, do celów medycznych. Woda RO, pomimo przepuszczenia jej przez filtr i żywicę nie jest tak "krystaliczna". Jeżeli chcesz więc dokładnie kalibrować refraktometr, to albo na płynie kalibracyjnym, albo na wodzie destylowanej do celów medycznych - z apteki. Można też kupić takową na All... wychodzi znacznie taniej

wiesiektbg

wiesiektbg

Miałem podobny problem.  Mam plyn do kalibracji który już trochę czasu przeleżał, więc postanowiłem sprawdzić dodatkowo refraktometr na wodzie RO-DI. Zamiast pokazywać zero, refraktometr pokazywał minimalne zasolenie. Zdziwiło mnie to, więc ponowiłem badanie, tym razem przy użyciu wody destylowanej. Tym razem wynik to dokładnie zero. 

Woda destylowana jest produktem laboratoryjnym, do celów medycznych. Woda RO, pomimo przepuszczenia jej przez filtr i żywicę nie jest tak "krystaliczna". Jeżeli chcesz więc dokładnie kalibrować refraktometr, to albo na płynie kalibracyjnym, albo na wodzie destylowanej do celów medycznych - z apteki

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.