Skocz do zawartości

Historia edycji

RobinPL

RobinPL

20 minut temu, jar2789 napisał:

Trzeba dawać równo płyny. Ewentualnie jakby się trochę zmieniało to wyrównać z "ręki". Miałem tak dwa razy przez rok odkąd podaję, Raz kH a dwa razy Ca dowalałem.

Przecież nie ma wymogu, by obydwa płyny lać po równo. Sprawdzasz zużycie i lejesz, w zależności od potrzeb. KH nic nie ma do Ca, bo jest w oddzielnej butli. Ca i Mg są razem, przez co trzeba czasem dodatkowo lać sam magnez lub wapń, jeśli nie są konsumowane w akwarium w tej proporcji, w której są w Essentials. Ja np. muszę podawać oddzielnie dodatkowy wapń. Mam dwie butelki E2 w wyniku większego dozowania KH niż Ca/Mg (nadwyżka, choć zawsze kupuję komplet obu płynów).


 

RobinPL

RobinPL

11 minut temu, jar2789 napisał:

Trzeba dawać równo płyny. Ewentualnie jakby się trochę zmieniało to wyrównać z "ręki". Miałem tak dwa razy przez rok odkąd podaję, Raz kH a dwa razy Ca dowalałem.

Przecież nie ma wymogu, by obydwa płyny lać po równo. Sprawdzasz zużycie i lejesz, w zależności od potrzeb. KH nic nie ma do Ca, bo jest w oddzielnej butli. Ca i Mg są razem, przez co trzeba czasem dodatkowo lać sam magnez lub wapń, jeśli nie są konsumowane w akwarium w tej proporcji, w której są w Essentials. Ja np. muszę podawać oddzielnie dodatkowy wapń. Mam dwie butelki E2 w wyniku większego dozowania KH niż Ca/Mg.


 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.