Skocz do zawartości
Eliasz

aktynika

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką aktynikę byście polecili, czytałem forum ale nadal nie wiem, czy ati aquablue, sylvanię coralstar czy inną 24W T5,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem aktynike AM Reef Blue Actinic i powiem, że jestem miło zaskoczony. Mam również w zbiorniku starszą wersję tej aktyniki i widać znaczącą różnicę.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam aktynike ATI , wogóle mam teraz całe oświetlenie na T5 ATI , które zrobił za radą andrniewa i nie żałuje , pięknie wyglądają sps-y :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem propozycje przetestowania tych świetlówek ale nie z Korale, jak bedę znał wyniki pochwale się na forum.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo szukałem ATI actynic blue ale ich nie znalazłem ze świetlówek ATI są albo aquablue albo blue plus, pierwsze są biało-aktyniczne a drugie chyba aktynicze, jakie polecacie.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszytsko zależy jakiego oświetlenia szukasz i jaką przyjałeś kombinację nad swoim akwa, czasami jest to stosukenk 1:1 światła białego do aktynicznego a czasami 1:2.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem Fiji w ten piatek.

Bardzo mocno podbijaja czerwony kolor.

Niebieski zmienia sie w zielony.

Ciepla swietlowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 świetlówek w tym 3 mają być aktyniczne, 2 czekają wymianę chciałbym aby zielone kolory były jeszcze bardziej zielone a czerwone grzybki również zostały uwidocznione, niestety nie mam jeszcze niebieskich, do tej pory stosowałem Sylvanię coralstar ale może warto spróbować inne aktyniki i dlatego chciałbym spróbować z ATI lub Fiji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Plus.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz podbic mocno czerwony i zielony to zaloz Fiji, ale one na prawde mocno podbijaja te kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.