Skocz do zawartości
MarysM

Nowe akwarium - w końcu zalałem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wielu miesiącach przygotowań i zdobywania wiedzy (teoretycznej :D ) zalałem swoje 110l. Skała kupiona w AM już się moczy.

Poniżej kilka fotek.

1696-pict0092.jpg

1696-pict0094.jpg

A tutaj proszę Was o identyfiację tego co wyszło na razie ze skały:

1696-pict0095.jpg

Z tego co zauważyłem to na pewno to się przemieszcza - mam nadzieję że to nie apitasia.

1696-pict0096.jpg


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarysM : Głowa do góry, bo aiptasia to to nie jest...Za to Majano jak najbardziej. A jeżeli chodzi o zbiornik, to cóż można więcej powiedzieć jak tylko to, że ciekawie się zapowiada.

Pozdrawiam.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie :D

To na przedostatniej fotce wygląda jak Majano - chodzi o te dwa ukiwialiki a w lewym górnym rogu najprawdopodobniej kolonia ok 20 zoantusów - jak się rozwiną to będzie lepiej widać - zdjęcie nie jest rewelacyjne ale wyglądają na żwywe stworki a nie na guzki na skale.

Na ostatniej fotce nic nie da się rozpoznać bo zwierzak siedzi w cieniu.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Tak jak Dolphineq napisal to sa majano. 3 sztuki szybko zalatwisz jakims preparatem na aiptasie Tropic Marin Elimi Aiptasi, Joice Juice, albo wez 5ml wody ze zbiornika, nasyp kalkwasser, tak z 1ml i wymieszaj rozbijajac grudki. Odczekaj kilka godzin az powstana takie platki z niego, okolo 5-8 godzin i pipeta to zaciagnij. Wylacz cyrkulacje i wylej wszystko na 3 Majano. Nie musisz wszystkiego poniewaz to spora dawka jest. Wystarczy 3ml. Na drugi dzien zrob to samo gdyby jakis przezyl. Mozesz tez kalkwasser z woda wlozyc do mikrofali aby go rozgrzac i taki strzykawka podajesz.

Na drugiej fotce to wyglada mi na rurowke. Chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce to faktycznie chyba rurówka - chowa się do swojej norki :D

Niestety na razie nie posiadam żadnych z powyższych specyfików do zwalczenia w akwarium Majano - chyba że istnieje jakiś "domowy" sposób.

A może lepiej wyjąć ten kawałek skały (dopiero wczoraj została włożona) i pozbyć się tego siłą ??


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, niepozbedziesz sie go mechanicznie.

Najlepiej zalatw go jedna z rzeczy jakie podalem.

Moze sie szybko dzielic!

Pozniej mozesz miec z nim problemy. Na razie obserwuj gdzie sie przemieszcza, ale pamietaj, ze trzeba go usunac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz w sprawie Majano - pozbędę się go w najblizszym czasie (naliczyłem już 6 sztuk).

Proszę jescze o identyfikację poniższych fotek:

1.Mam tym porośnietą całą skałę:

1696-pict0102.jpg

2. To coś nad Majano (małe okrągłe :D )

Czy rzeczywiście te kulki po lewej to może być kolonia zoanthusów ?

1696-pict0100.jpg

3. Małża ?? :D

1696-pict0103.jpg


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia daj znac jak sie to roziwja dalej. Pozdrawiam.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla Piotra1 za pomoc w założeniu akwarium !!!!


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm jaka to ma strukture? Miekkie w dotyku czy twarde? Na pierwszy rzut oka wydaje sie obumarlym wapiennym szkieletem, mam ( raczej mialem, bo zaroslo) cos podobnego, ale o innym ksztalcie.

2. Na pierwszy rzut oka wyglada na zamkniete polipy czegos, mam skojarzenie z Clavularia lub Zoanthusami. Ale LR to jak gra w ruletke, wydaje Ci sie ze wygrales, a tu bec i nic nie ma :D

3. Smieszna malza :D Sprawdz czy zywa ( czy sie zamyka). Jak tak to poloz ja stabilnie gdzies na skale, powinna wyksztalcic bysior i osiasc w jednym miejscu.

Ogolnie pogratulowac skaly, bo sprawia wrazenie bardzo interesujacej :D Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.