Skocz do zawartości
Pablo_1976

Światło nad Akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynając od początku narazie projekty i koncepcje rodzące się w mojajej głowie wyglądają tak. Akwa 60x35x35(po wielu za i przeciw) więc do oświelenia będąu żywane T5 24W w ilości 3 szt. jedna aktyniczna druga 15KK i trzecia 10 KK. I teraz zamarzyłem sobie aby to całe ustrojstwo zapalało się w odstępach 1/2h (niebieska>15KK>10KK)gaszenie w odwrotnej kolejności no i wiem, że do takiego rozwiązania potrzebuję trzech stateczników elektronicznych 24W do T5. I odpowiednio nastawione zegary załatwią sprawę ... i teraz pytania:

1. Czy kolejność podana od szyby "widokowej" jest właściwa czy coś zmienić ??

2. Szukałem stateczników i jest ich trochę a który wybrać ??

Znalazłem takie:

Philips HFP 1x24W

EMC Dies83-1 1x24W

EMC T5-B24-1/2 24W

no i jeszcze kilka innych ..ale czym one się różnią ??

Proszę o pomoc w wybraniu najlepszego (cena/możliwości) przy założeniu że będą one (jak się uda może ktoś cośtakiego już budował) pracowały z układem ściemniającym ..domyślem się że statecznik musi być regulowany??

Dzięki za pomoc liczę na Wasze cenne komentarze.

PAblo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo co do kolejności świetlówek to tak na prawdę chyba większego znaczenia nie powinno to mieć dla zwierząt, bo i tak całe światło będzie do nich docierać, ale dla Ciebie wizualnie będzie miało na pewno. Więc zobacz w jakiej kolejności dla Ciebie będą one dobrze ustawione.

P.S.

Wiem że masz już przmyślaną wielkość akwarium, ale dobrze radzę nie rób szerokości 35 cm. Zwiększ to jak możesz bo to najważniejsze nad czym będziesz potem bolączkował.

Pozdrawiam


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Przy boku 50 beda swietlowki wystawaly.

Lepiej jak juz, to dac jeden bok 60cm.

HQI niehc da 250 wat 20 000K , jak sie nie myle to Alex wlasnie tak u siebie zrobil i jest zadowolony :D

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - to sprawdzony patencik - kostka i 250-tka 20kk nad nia. i ladne kolorki i wieksze mozliwosci. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.