Skocz do zawartości

Historia edycji

muniek1997

muniek1997

8 godzin temu, TMK napisał:

Moja teściowaa tez nie rozumie po co mi morskie akwarium- to fanaberia i tyle kosztuje.

tak uslyszalem to samo od babci ze zamiast stawiac akwarium to lepiej jechac na urlop lecz gdyby kazdy z nas tak myslal jak one nie bylo by nas na tym Forum ;)

 

TMK jaka powinna byc to lampa dokladnie jesli mogl bym spytac :huh:ii latarka ???

drozde do karmienia jakie najlepiej ? z tego co czytalem to po wykluciu larwy trzeba karmic 2-3 razy dziennie ile fito wytrzyma przechowane w butelce ?i jak to dozowac niestety tego jakos na Forum nie zdolalem wyczytac w sensie jak zaczac i nie poledz na starcie ;/a pompe napowierzajaca to chyba jakas mala na slabych obrotach zeby nie wywiala tych larw ..?

i nie rozumiem akwarium pojemnik i akwarium do wiekszych larw?? myslalem z moga one razem sie rozrastac lepiej podzielic 54l na 2 komory czy wlozyc najpierwdo 10-12l i potem do 54l ?

 

PS:to jest dobrana para blazenkow ktora regularnie sklad jaja i zostala oddana do sklepu bo komus sie (znudzila)

 

muniek1997

muniek1997

8 godzin temu, TMK napisał:

Moja teściowaa tez nie rozumie po co mi morskie akwarium- to fanaberia i tyle kosztuje.

tak uslyszalem to samo od babci ze zamiast stawiac akwarium to lepiej jechac na urlop lecz gdyby kazdy z nas tak myslal jak one nie bylo by nas na tym Forum ;)

 

muniek1997

muniek1997

8 godzin temu, TMK napisał:

Moja teściowaa tez nie rozumie po co mi morskie akwarium- to fanaberia i tyle kosztuje.

tak uslyszalem to samo od babci zde zamiast stawiac akwarium to lepiej jechac na urlop lecz gdyby kazdy z nas tak myslal jak one nie bylo by nas na tym Forum ;)

9 godzin temu, TMK napisał:

KOSZTA na poziomia 5-6 tysięcy???!! Rozmnażanie błazenków??? 

Ktoś się tu dobrze czuje?  Bo jak sam piszesz masz już działające akwarium 

Pewnie jak chce się założyć profesjonalną hodowlę...

 

 

policzmy  :

Parka błazenków- ciężko kupić dorosłą dobrana parę, ale kupujęc dwa w sklepie (mniejszy i większy)  mozna samemu dobrać parę. koszt od 120-200zł

fito ok 20 zł  jakaś lampka może być z roślinna zarówką  50-150 zł, napowietrzacz  60-100 zł,  latarka 20 zł

wrotki- porcja zarodowa  ok 30 zł ewentualnie drożdze do karmienia jakby zabrakło fito ok 3 zł

akwarium pojemnik  do  odchowu larw 6-8 litrów 20zł plus mała grzałka z termoregulacją 50zł,  termometr 20

akwarium do odchowu wiekszych larw ok 20litrów 50zł,  jakieś światło 100zł,   grzałka 50. filtrkaskadowy 100 zł  termometr 20 zł

 rząd wielkości to jest około góra zł, oczywiście jeśli nie masz jakiś starych,   lampki, grzałki  itp

 

No i sama hodowla nie liczac czasu

 wychowanie 1 błazenka- do wielkości sprzedażowej- podmiany wody, prąd, mrożone widłonogi , płatki itp daje 15-17 zł 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.