Skocz do zawartości
maciekg

Oświetlenie jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

ponownie pytanko.tym razem o oświetlenie, jedni mówią HQI inni T5 a jeszcze inni jedno i drugie. zamierzam zamontować oświetlenie na samym T5 . jaką kombinację świetlówek byście polecali , jeśli chodzi o świetlówki to firma ATI mnie interesuje. tereaz tylko jakie modele i ile aktyniki a ile reszty.a druga sprawa to jaką długość mają świetlówki ?akwarium ma 110 cm dł.myśle że 5 świtlówek różnych starczy tylko jakich ?a w akwa nastawiam sie z czasem na spsy.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pol na pol ATI AquaBlue spezial i BluePlus.

Na takie akwarium dla miekkich 5 swietlowek bedzie OK.

Pozniej dolozysz kolejne dla SPSow, ale juz teraz zrob dla nich miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując ile świetlówek od razu potrzeba mi i jakie i w jakich ilościach od razu pod spsy?????????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie i ile aktyniki i reszty??????????????????????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo indywidualne sprawy :) jednym pasuje 50% białego/50% aktyniki, innym inne proporcje. Jeszcze innym same aktyniczne + fioletowe :D, a niektórzy nie mogą patrzeć na same T5 i nie wyobrażają sobie akwariu bez HQI :D Najlepszym sposobem jest obejrzenie kilku zbiorników diametralnie inaczej oświetlonych i wybranie czegoś dla siebie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jestem zielony co do oświetelnie dlatego pytam, chcem aby było bardzo dobrze oświetlone i juz :) jaki byś - byście podział świetlówek proponowali i jakich ???????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak z tymi świtlówkami , wypowiedzcie sie prosze, z góry dzięki.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomóżcie bo kompeltuje cały sprzęcik i radze sie was bo jesteście w tym lepsi i wiece dużo wiecej niż ja , każde wasze propozycje i rady powiększają moją wiedzę w tej dzidzinie z góry dzięki za wypowiedzi .


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taka szerokosc akwarium (50cm) 8 wejdzie 'na styk'.

Wez pol na pol. Bedziesz zadowolony.

Jezeli juz chcesz miec wiecej niebieskiego to daj 5 BluePlus i 3 AquaBlue spezial, jednak wydaje mi sie, ze kombinacja 4 BluePlus i 4 AquaBlue beda OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też coś podobnego myślałem , może ktoś sie jeszcze wypowie co sądzi o tej kombinacji Lukasza.Pl

????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie w akwarium na szerokości 40 cm mam 3x ATI aquablue i 2xATI blue plus dla oka bardzo ładna barwa(przynajniej mi się podoba :))koralowce także reagują pozytywnie :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jeżeli niebieskie i białe to np. 3 białe i 2 niebieskie, 4 białe i 3 niebieskie. Za niebiesko baniak będzie wyglądał nienaturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol na pol - sprawdzona i chyba najlepsza dla oka kombinacja


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Lukasza jest dla Twoich planow super!:yes

Stosujac osobne odblysniki dla kazdej rury, znacznie powieszysz ilosc oswietlenia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła bedzie pół na pół 4 BluePlus i 4 AquaBlue spezial 39 W. teraz tylko pytanko. świetlówki mają po 85 cm długości czy na akwarium o długości 110 nie przeszkadza że sa krótsze??????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zaobserwowalem, ze nawet gdybys mial akwarium 95cm dlugie to i tak boki byly by mniej doswietlone, ale to nie przeszkadza.

Masz mozliwosc zawieszenia swietlowek tak z 20cm na tafla wody? Wtedy boki powinny byc lepiej oswietlone.

Ewentualnie po bokach ustawisz korale wymagajacego slabszego oswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym zrobił np że świetlówki na przemian bym porozsuwał na boki czyli jedna była by przy lewym boku na maksa a druga przy prawy i tak dalej ???? co o tym myślisz?


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez moze byc, ale wtedy z jednej strony bedzie przestrzen 25cm, a tak to tylko lekko ponad 10cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja ale to sie jeszcze zobaczy.wyjdzie w praktyce.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtracam mam akwarium 100+50+50 i przeczytalem duzo w archiwum ale nic o oswietleniu nie znalazlem chodzi mi o oswietlenie i gdzie mozna kupic dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce?

www.aqva-light.pl

W Wiedniu nie wiem. Musisz w sklepach netowych poszukac, najlepiej uzyj google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja znalazlem mam pytanie mam zbiornik100+50+50 iznalazlem oswietlenie 8*39 watt t5 szerokosc 33 cm dlugosc 100 cm a wysokosc 6cm mozna je powiesic albo na koncach sa nuzki do polozenia na akwarium a teraz mam pytanie znalazlem tez 4*39 watt wymiary szerokosc 20cm dlugosc100cm i wysokosc 6cm i tak samo albo powiesic albo nuzki wysunac i na akwarium polozyc ja chcialbym kupic dwie lampy 4*39 watt poniewaz wychodzi taniej jak kupno 8*39 watt i tu moje pytanie czymoge kupic dwie lampy razem przecierz bedzie 8*39 watt te lampy maja po 20cm szerokosci a moje akwarium ma 50cm szerokosci a wiec bez problemu moge dwie polozyc mozna tak czy nie dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.