Skocz do zawartości

Historia edycji

Cino

Cino

Witajcie,

na forum jestem jakiś czas ale raczej tylko czytam :)

 

tym razem potrzebuję podpowiedzi bo opinii na forum za wiele nie znalazłem.

 

po 3 latach zabawy ze zbiornikiem 60l zdecydowałem się przesiąść na nieco większy.

padło na kostkę 60x50x50 + sump.

Zostały do zakupu dwie ostatnie rzeczy lampa i odpieniacz.

w akwa bedzie 4-5 rybek, mitrax, 2 krewetki, kilka miękasów plus 2 twarde korale ( montipora i seriatopora) oraz kilka slimaków.

 

Budowane na żywej skale i żywej wodzie. Skała planuję 12-15 kg zobaczymy ile wyjdzie jak bedziemy obsadzać. Piasek 10 kg Przyszly tydzień planowany start i zalewanie.

 

czasu więc na dokonanie wyboru niewiele.

 

Lampa mam dwa typy :

- Maxspect ethereal + kontroler 

- Kessil A360WE  Tuna Blue

 

Kessil bardziej mi się podoba jeśli mam być szczery, maxspect słyszałem też, że trudny w konfiguracji. Może ktoś z Was używa i podpowie co byłoby bardziej odpowiednie? Oraz czy te lampy pod ten wymiar będą wystarczające? Ewentualnie inne typy ? Sugestie mile widziane.

 

Odpieniacz:

- Deltec 600i ( polecany przez sprzedawcę)

- Skimz sn 147 monzter ( sprzedawca zaproponował jako alternatywę . Cena przyjazna :) ) 

- Twistman Integra 100 - myślałem o nim ale odradzano mi z uwagi na marną jakość wykonania.

 

deltec wiadomo że wypada najlepiej ale jest 400 zl droższy od Skimz-a więc pytanie do użytkowników Skimz czy jest to sprzęt godny uwagi?

 

z góry dzięki za rady i pomoc.

pzdr

Cino

Cino

Witajcie,

na forum jestem jakiś czas ale raczej tylko czytam :)

 

tym razem potrzebuję podpowiedzi bo opinii na forum za wiele nie znalazłem.

 

po 3 latach zabawy ze zbiornikiem 60l zdecydowałem się przesiąść na nieco większy.

padło na kostkę 60x50x50 + sump.

Zostały do zakupu dwie ostatnie rzeczy lampa i odpieniacz.

w akwa bedzie 4-5 rybek, mitrax, 2 krewetki, kilka miękasów plus 2 twarde korale ( montipora i seriatopora) oraz kilka slimaków.

 

Budowane na żywej skale i żywej wodzie. Skała planuję 12-15 kg zobaczymy ile wyjdzie jak bedziemy obsadzać. Przyszly tydzień planowany start i zalewanie.

 

czasu więc na dokonanie wyboru niewiele.

 

Lampa mam dwa typy :

- Maxspect ethereal + kontroler 

- Kessil A360WE  Tuna Blue

 

Kessil bardziej mi się podoba jeśli mam być szczery, maxspect słyszałem też, że trudny w konfiguracji. Może ktoś z Was używa i podpowie co byłoby bardziej odpowiednie? Oraz czy te lampy pod ten wymiar będą wystarczające? Ewentualnie inne typy ? Sugestie mile widziane.

 

Odpieniacz:

- Deltec 600i ( polecany przez sprzedawcę)

- Skimz sn 147 monzter ( sprzedawca zaproponował jako alternatywę . Cena przyjazna :) ) 

- Twistman Integra 100 - myślałem o nim ale odradzano mi z uwagi na marną jakość wykonania.

 

deltec wiadomo że wypada najlepiej ale jest 400 zl droższy od Skimz-a więc pytanie do użytkowników Skimz czy jest to sprzęt godny uwagi?

 

z góry dzięki za rady i pomoc.

pzdr

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.