Skocz do zawartości

Historia edycji

morfi

morfi

17 minut temu, T.TOM.T napisał:

no  to masz  dosyć dużo czasu na lekture forum....  

- co do tej waty w sumpie - to przez zbieranie się na niej  organicznego syfu ktory ma duży wpływ na parametry wody  będziesz musiał ją bardzo często wymieniać .  Poczytaj sobie również na forum o dsb -  przy założeniu że będziesz miał tylko miękasy i proste tzn. mało wymagające lps-y   - takie dsb w sumpie na początku  może być  naprawde niepotrzebnym problemem .  Zdecydownie prostszym sposobem dla początkującego są jakieś biopallety , siporax  czy inne tego typu złoże .

- co do oświetlenia do kiedyś dawno , dawno , dawno temu "pisano" że powinno być  1W na  1litr wody  /uważam że przy obsadzie bez acropor czy innych wymagających sps-ów  ten  przelicznik jest zdecydowanie zawyżony/   .... jednak Twoje 2x54W  to  mimo wszystko za mało.

....:)  oczywiście zapraszam do siebie na piwko czy kawe  , no  i oczywiście oferuje swoją wode z podmianki na  zalanie  Twojego baniaka .

 

Na pewno się odezwę co do wody z podmianek :) tak mam trochę czasu więc chce się dobrze przygotować :) ok czyli już wiem ze lampa na pewno do zmiany pomyślę nad belkami ledowymi,dam sobie też spokój z tym dsb jak tak radzisz :) czyli generalnie sam siporax w komorze sumpa zdecydowanie wystarczy?bez żywej skały oraz makroglonów? co do tych biopalet to moge je trzymac w korpusach które posiadam?Czy lepiej zda egzamin matrix.

morfi

morfi

12 minut temu, T.TOM.T napisał:

no  to masz  dosyć dużo czasu na lekture forum....  

- co do tej waty w sumpie - to przez zbieranie się na niej  organicznego syfu ktory ma duży wpływ na parametry wody  będziesz musiał ją bardzo często wymieniać .  Poczytaj sobie również na forum o dsb -  przy założeniu że będziesz miał tylko miękasy i proste tzn. mało wymagające lps-y   - takie dsb w sumpie na początku  może być  naprawde niepotrzebnym problemem .  Zdecydownie prostszym sposobem dla początkującego są jakieś biopallety , siporax  czy inne tego typu złoże .

- co do oświetlenia do kiedyś dawno , dawno , dawno temu "pisano" że powinno być  1W na  1litr wody  /uważam że przy obsadzie bez acropor czy innych wymagających sps-ów  ten  przelicznik jest zdecydowanie zawyżony/   .... jednak Twoje 2x54W  to  mimo wszystko za mało.

....:)  oczywiście zapraszam do siebie na piwko czy kawe  , no  i oczywiście oferuje swoją wode z podmianki na  zalanie  Twojego baniaka .

 

Na pewno się odezwę co do wody z podmianek :) tak mam trochę czasu więc chce się dobrze przygotować :) ok czyli już wiem ze lampa na pewno do zmiany pomyślę nad belkami ledowymi,dam sobie też spokój z tym dsb jak tak radzisz :) czyli generalnie sam siporax w komorze sumpa zdecydowanie wystarczy? co do tych biopalet to moge je trzymac w korpusach które posiadam?

morfi

morfi

5 minut temu, T.TOM.T napisał:

no  to masz  dosyć dużo czasu na lekture forum....  

- co do tej waty w sumpie - to przez zbieranie się na niej  organicznego syfu ktory ma duży wpływ na parametry wody  będziesz musiał ją bardzo często wymieniać .  Poczytaj sobie również na forum o dsb -  przy założeniu że będziesz miał tylko miękasy i proste tzn. mało wymagające lps-y   - takie dsb w sumpie na początku  może być  naprawde niepotrzebnym problemem .  Zdecydownie prostszym sposobem dla początkującego są jakieś biopallety , siporax  czy inne tego typu złoże .

- co do oświetlenia do kiedyś dawno , dawno , dawno temu "pisano" że powinno być  1W na  1litr wody  /uważam że przy obsadzie bez acropor czy innych wymagających sps-ów  ten  przelicznik jest zdecydowanie zawyżony/   .... jednak Twoje 2x54W  to  mimo wszystko za mało.

....:)  oczywiście zapraszam do siebie na piwko czy kawe  , no  i oczywiście oferuje swoją wode z podmianki na  zalanie  Twojego baniaka .

 

Na pewno się odezwę co do wody z podmianek :) tak mam trochę czasu więc chce się dobrze przygotować :) ok czyli już wiem ze lampa na pewno do zmiany pomyślę nad belkami ledowymi,dam sobie też spokój z tym dsb jak tak radzisz :) czyli generalnie sam siporax w komorze sumpa zdecydowanie wystarczy? co do tych biopalet to moge je trzymac w korpusach kture posiadam?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.