Skocz do zawartości
Pablo_1976

Pompa igłowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie jaka jest najmniejsza rozmiarowo pompa z wirnikiem igłowym ??? Chodzi oczywiście o wymiary do zastosowania w odpieniaczu. I czy jeśli nie znajdę żadnej odpowiedniej to czy zamiast takiej wstawić zwykłą pompkę wirnikową czy budować coś na styl miniflotora??

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pisząc wirnik igłowy miałeś na myśli wirnik igiełkowy?

Wirnik łopatkowy nie rozbije tak wody z powietrzem, jak igiełkowy - do czego innego jest przeznaczony.

Z wirnikiem łopatkowym stosuje się zwężkę Venturiego, ale żeby samemu zbudować dobrą zwężkę to już trzeba mieć trochę precyzyjnych narzędzi i wiedzieć o co w tym chodzi.

A mini(midi)flotor działa na zupełnie innej zasadzie, tam nie ma żadnej pompy.

A jak masz zacięcie DIY to można coś samemu kombinować z wirnikiem.

Coś tam Swir kombinował z wirnikiem nitkowym (ale nie wiem czy sobie wtedy jaj nie robił :) )


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie tak chodziło mi o wirnik igiełkowy ...sorrki za nieprecyzyjność.

A post było po to że do mojego akwa będzie chyba panel i w nim chcęzmieścić odpieniek tylko czytałem że te kostkowe (miniflotory) się co jakiś czas "zapychają" i trzeba kostki wymieniać, więc zaczynam zastanawiać się nad zrobieniem takiego odpieniacza z pompą ale brakuje mi trochę wieści na ten temat. Przyznaję bez bicia. A w ogóle jest sens robić taki z pompą czy w 70 l pozostać przy wariancie miniflotora ??

Pozdrawiam Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxi Jet 1200 a może być 250 HiHi :)

Wkleiłbym zdjęcia ale po 99 próbie poddałem się.

Podaj meila to Ci wyśle zdjęcia odpieniacza w którym ta pompa działa odpieniacz ma 80 cm wysokości.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarły te foty?


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarły te foty?


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.