Skocz do zawartości

Historia edycji

Liquidator

Liquidator

Wyslalem jako woda RO. Jako slona wyslalem probke ze swojego akwa. Wyniki zamieszczam ponizej:

 

image.thumb.png.3eb08f99759e89da746e136835474eee.png

image.png.f92ee3ae3a2eb7efd2d6d9a43a9edbbf.png

Uzywam soli AF Reef Salt. Dolewki robie woda demineralizowana z Auchan. Akwarium ma obsade mieszana. Troche lps, miekkich i kilka sps. Do tego 6 niewielkich ryb, dwie krewetki, dwa mitraxy, 4 slimaki, 2 rozgwiazdy piaskowe. Dozuje ATI essentials pompa. Z reki leje stront, jod i aminokwasy. W sumpie mam purigen, phosguard i 1kg biospheres.

 

Zauwazylem dziwnie niskie zasolenie: 31 ppt mimo ze moj skalibrowany refraktometr pokazuje 33. Podnioslem zasolenie o 2 punkty natychmiast. Twardosc weglanowa mysle ze jest ok. Nie wiem czemu ale Glin (Al) wywalilo poza skale. Jod i stront lalem z reki i widze, ze mocno przesadzilem takze odstawiam to na jakis czas bo widze ze przedobrzylem. Lit jest zbyt nisko. Cyne wywalilo poza skale. Fosfor tak samo. Sod zbyt nisko. Wapn mysle ze jest lekko za wysoko, zmniejsze dozowanie. Magnez jest tez raczej ok choc chcialbym zeby byl na poziomie ok 1300 ale probuje go podniesc od 4 miesiecy i ani drgnie. Brom bardzo nisko. Na fosforany nie patrze bo jak wiadomo testy ICP nie pokazuja ich zbyt poprawnie.

 

Wiem co zrobic zeby Jod, Stront i ewentualnie fosforany zmniejszyly stezenie natomiast mam duza zagwozdke co moge zrobic z pierwiastkami, ktore mocno wyskoczyly poza skale: Glin, Lit, Cyna, Fosfor, Brom (choc tu mysle ze on jest lany wraz ze strontem takze zmniejsze dozowanie).

Liquidator

Liquidator

Wyslalem jako woda RO. Jako slona wyslalem probke ze swojego akwa. Wyniki zamieszczam ponizej:

 

image.thumb.png.3eb08f99759e89da746e136835474eee.png

image.png.f92ee3ae3a2eb7efd2d6d9a43a9edbbf.png

Uzywam soli AF Reef Salt. Dolewki robie woda demineralizowana z Auchan, ktorej wyniki testow ICP zamiescilem w dziale ogolnym (podwyzszona miedz, krzem bardzo wysoki). Akwarium ma obsade mieszana. Troche lps, miekkich i kilka sps. Do tego 6 niewielkich ryb, dwie krewetki, dwa mitraxy, 4 slimaki, 2 rozgwiazdy piaskowe. Dozuje ATI essentials pompa. Z reki leje stront, jod i aminokwasy. W sumpie mam purigen, phosguard i 1kg biospheres.

 

Zauwazylem dziwnie niskie zasolenie: 31 ppt mimo ze moj skalibrowany refraktometr pokazuje 33. Podnioslem zasolenie o 2 punkty natychmiast. Twardosc weglanowa mysle ze jest ok. Nie wiem czemu ale Glin (Al) wywalilo poza skale. Jod i stront lalem z reki i widze, ze mocno przesadzilem takze odstawiam to na jakis czas bo widze ze przedobrzylem. Lit jest zbyt nisko. Cyne wywalilo poza skale. Fosfor tak samo. Sod zbyt nisko. Wapn mysle ze jest lekko za wysoko, zmniejsze dozowanie. Magnez jest tez raczej ok choc chcialbym zeby byl na poziomie ok 1300 ale probuje go podniesc od 4 miesiecy i ani drgnie. Brom bardzo nisko. Na fosforany nie patrze bo jak wiadomo testy ICP nie pokazuja ich zbyt poprawnie.

 

Wiem co zrobic zeby Jod, Stront i ewentualnie fosforany zmniejszyly stezenie natomiast mam duza zagwozdke co moge zrobic z pierwiastkami, ktore mocno wyskoczyly poza skale: Glin, Lit, Cyna, Fosfor, Brom (choc tu mysle ze on jest lany wraz ze strontem takze zmniejsze dozowanie).

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.