Skocz do zawartości
arsik

[Pompy] Wybór jednej z trzech?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym do akwarium (na razie słodkiego,ale zobaczymy co przyszłość pokaże) 150x60x50h=450l robić sump i zastanawiam się nad wyborem pompy. W grę wchodzą trzy: AquaMedic OR3500 (3500l/h, wys. podnoszenia 3,3m, 65W), Eheim 1262 (3400l/h, wys.podnoszenia 3,6m i te nieszczęsne 80W) i AquaBee 3000l/h, wys.pondoszenia 2,4, 45W). Wysokość podnoszenie u mnie to ok.120-140cm.

Proszę o wszelakie rady i porady. Dodam też, ze cena nie jest bez znaczenia.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eheima 1260 [Hmax=3,7m P=60W Q=2400 l/h] stoi na gąbce i jest naprawdę cicho. Nie ma porówniania do OR3500.

Ale OR3500 ma zdecydowanie większego power`a.

Aquabee nie stosowałe - nie wypowiadam się.

IMHO, jeżeli to ma być obiegowa, to zwracaj uwagę na wysokość podnoszenia.

Mam tez pompke Project PJP3001. Fajna tylko 45W, wydatek 3300 l/h. Hmax=1,8m.

Tyle danych producenta.

W praktyce z wężyka podniesionego na 1,2 metra już ledwo ciekło.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L. Boleslawski :

Jezeli cena nie gra roli to polecam pompe Mini-Red Dragon 3500 L/h 3,0 metry podnoszenia 48 Watt, jest super cicha i super trwala, cena okolo 360,-€

http://aquarien-anlagenbau.de/index.php/cPath/1_2

Fajna pompa, ale ja napisałem, ze cena nie jest bez znaczenia, a nie: cena jest bez znaczenia ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.