Skocz do zawartości
pietras

Projekt akwarium, sumpa i szafki.

Rekomendowane odpowiedzi

256-akwarium.jpg

Wystrugałem coś takiego.

Proszę o komentarz.

Mam coś zmieniać ,czy zabierać się za realizację projektu.

A może za mało informacji...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego az dwie rury doprowadzające wodę do baniaka? akwarium raczej z tych mniejszych.Rozumiem ze wymiary w cm. szerokość komina 5 cm.. Hm a jak Ci coś wpadnie - bedzieszc musiał coś przeczyścić poprawić...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć niezbędne minimum sprzętu w akwarium, dlatego w sumpie mają być dwie pompy, dlatego też dwie rury. Mam nadzieję, że uda mi się uruchomić zbiornik bez instalowania pompy cyrkulacyjnej w środku... no najwyżej jedną.

Akwarium małe... no niestety...

Komin: 10 cm szeroki będzie dobry? W tym przypadku sugerowałem się całkowitą szerokością zbiornika, zależy mi na tym, żeby nie był zbyt szeroki, i tak już poszerzyłem zbiornik z 30 cm do 35 cm.

Jeszcze co do grubości rur: odpływ 1 cal, powrót 2 x 1/2 cala, czy tak będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz sobie na stronie wymagana srednice splywu (i jednoczesnie dlugosc grzebienia) dla Twojej wydajnosci pomp powrotnych. Powrot najczeciej miewa troche mniejszy przekroj (50-70% ale pow. przekroju, a nie srednicy splywu)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,moim zdaniem to kiepski pomysl z robieniem cyrkulacji z wykozystaniem pomp w sumpie gdyz przeplyw wody bedzie ograniczony splywem wody przez komin a nie wydajnoscia pomp.Wiec bez pompek cyrkulacyjnych sie nie obejdziesz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wystarczy jak zastosuję jedną pompę powrotną i w akwarium dam jedną cyrkulacyjną? W końcu to będzie mały zbiornik, jakieś 80 litrów wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na dno w akwarium dwa Maxi Jety 1000 i wyprofiluj wyloty z nich rurkami z PCV (chyba 16mm Budmecha pasuja standardowo), a pompki zamaskujesz skala. Ja tak mam i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.