Skocz do zawartości

Historia edycji

Nexor4

Nexor4

23 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

1) Światło - czy oświetlenie dzienne w sensie wpadające słońce przez okno oraz sztuczne oświetlenie w pokoju wpływa pozytywnie lub negatywnie na akwarium?

2) Filtr - czytałem troszkę i wywnioskowałem że byłby sens zmienić te wkłady filtracyjne, tylko na jakie? jakąś watę? węgiel? doradźcie proszę

3) Obsada - co sądzicie o pomyśle mojej obsady? ryby, korale? może jakieś korekty?

4)Testy - jakie testy potrzebuje najpilniej i docelowo co muszę mieć.

5)Glony - całe dno mam w "glonach" bo nie wiem jak to nazwać, takie "gluty". Czy mam to czyścić czy zostawić? oraz czym najlepiej czyścić szyby?

6)Koral - może ktoś z was ma pomysł czemu Sinularia przestała się pompować?

  1. Światło słoneczne może powodować że glony będą szybciej rosły
  2. Możesz dać siporax lub skałę do tego watę na górę Lub to co Behemot2006 zaproponował lub zmodyfikować ją i dodać do niej także odpieniacz resun sk-300
  3. Z tego co pamiętam gobiodony mogą podgryzać korale 
  4. Najpilniej chyba No3 Po4 Kh docelowo też warto mieć test na Mg,Ca,Ph
  5. Najprawdopodobniej okrzemki normalne przy dojrzewaniu, same znikną
  6. Może zrzucać skórę, nie odpowiadają jej parametry lub po prostu za jakiś czas wróci do poprzedniego stanu

Tu masz pokazane jak wygląda ta kaskada z odpieniaczem 

 

Nexor4

Nexor4

19 minut temu, Tarmixsos92 napisał:

1) Światło - czy oświetlenie dzienne w sensie wpadające słońce przez okno oraz sztuczne oświetlenie w pokoju wpływa pozytywnie lub negatywnie na akwarium?

2) Filtr - czytałem troszkę i wywnioskowałem że byłby sens zmienić te wkłady filtracyjne, tylko na jakie? jakąś watę? węgiel? doradźcie proszę

3) Obsada - co sądzicie o pomyśle mojej obsady? ryby, korale? może jakieś korekty?

4)Testy - jakie testy potrzebuje najpilniej i docelowo co muszę mieć.

5)Glony - całe dno mam w "glonach" bo nie wiem jak to nazwać, takie "gluty". Czy mam to czyścić czy zostawić? oraz czym najlepiej czyścić szyby?

6)Koral - może ktoś z was ma pomysł czemu Sinularia przestała się pompować?

  1. Światło słoneczne może powodować że glony będą szybciej rosły
  2. Możesz dać siporax lub skałę do tego watę na górę Lub to co Behemot2006 zaproponował lub zmodyfikować ją i dodać do niej także odpieniacz resun sk-300
  3. Z tego co pamiętam gobiodony mogą podgryzać korale 
  4. Najpilniej chyba No3 Po4 Kh docelowo też warto mieć test na Mg,Ca,Ph
  5. Najprawdopodobniej okrzemki normalne przy dojrzewaniu, same znikną
  6. Może zrzucać skórę, nie odpowiadają jej parametry lub po prostu za jakiś czas wróci do poprzedniego stanu
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.