Skocz do zawartości

Historia edycji

natan2012

natan2012

34 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

No dobra z tym odpieniaczem to chyba dobry pomysł bo i tak się nad tym zastanawiałem a szkoda mi było miejsca w zbiorniku. Czyli te gąbki całkiem wywalić i zastąpić tym siporaxem albo matrixem

Siporax , matrix lub inne złoże powinno być od startu. Gąbeczka moim zdaniem do wyrzucenia. Użytkowałem FZN z siporaxem na wierzch wata i było dobrze. Obecnie ludzie chwalą kulki z Maxspecta. Uważam, że kosteczkę można prowadzić bez odpieniacza, sam taką miałem i nie było problemów. Kasę lepiej zainwestować w dobre oświetlenie

34 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

A co z oświetleniem? Co byście zaproponowali?

10W stanowczo za mało. Zresztą lampki Aquela szału nie robią. Możesz pójść w DIY lub poszukać czegoś np na olx, bądź na forum. Wszystko zależy od budżetu.

34 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

Skoro Gobiodony skubią korale to co zamiast nich

Mam Okinawe już ponad dwa lata i nie zauważyłem by podgryzał korale. Jedynie przesiaduje na nich co je mocno stresuje. Jest to nie wskazane szczególnie przy małych koloniach. Przemyśl dobrze czy chcesz gobiodona.  Twój pomysł z kilkoma gobiodonami do bani. NIe wiem czy czytałeś coś o tych rybkach, ale w tak małym akwarium dojdzie do wojny między nimi. Skutki wiadomo jakie. 

natan2012

natan2012

23 minuty temu, Tarmixsos92 napisał:

No dobra z tym odpieniaczem to chyba dobry pomysł bo i tak się nad tym zastanawiałem a szkoda mi było miejsca w zbiorniku. Czyli te gąbki całkiem wywalić i zastąpić tym siporaxem albo matrixem

Siporax , matrix lub inne złoże powinno być od startu. Gąbeczka moim zdaniem do wyrzucenia. Użytkowałem FZN z siporaxem na wierzch wata i było dobrze. Obecnie ludzie chwalą kulki z Maxspecta. Uważam, że kosteczkę można prowadzić bez odpieniacza, sam taką miałem i nie było problemów. Kasę lepiej zainwestować w dobre oświetlenie

25 minut temu, Tarmixsos92 napisał:

A co z oświetleniem? Co byście zaproponowali?

10W stanowczo za mało. Zresztą lampki Aquela szału nie robią. Możesz pójść w DIY lub poszukać czegoś np na olx, bądź na forum. Wszystko zależy od budżetu.

27 minut temu, Tarmixsos92 napisał:

Skoro Gobiodony skubią korale to co zamiast nich

Mam Okinawe już ponad dwa lata i nie zauważyłem by podgryzał korale. Jedynie przesiaduje na nich co je mocno stresuje. Jest to nie wskazane szczególnie przy małych koloniach. Przemyśl dobrze czy chcesz gobiodona. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.