Skocz do zawartości
wiki

niskie PH

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. Spada mi PH, na chwilę obecną 7,9 i cały czas powoli spada. Czy to jest groźne? O czym to świadczy? Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, choć nie znam odpowiedzi na to pytanie ....

napisze tylko tyle ze musisz dać wiecej informacji na temat sytuacji w twoim akwarium np: jakie stosujesz podmiany wody, jak często, w jakiej fazie dojżewania jest akwarium, jakiej chemii używasz w akwarium, co ostatnio zmieniłeś itp

pozdrawiam


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz co masz :)

czy masz reaktor ?

moze zacznij wietrzyc pomieszczenie w ktorym stoi baniak duzo co2 w pomieszczeniu to niskie ph w baniaku

masz mixer ?

jak bedziesz pisal tak skrycie to nikt ci nie udzieli odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W numerze grudzień06/styczeń07 magazunu Coral jest opisany zbiornik Iwana Lassera, który co tu dużo pisać powala na kolana :) Iwan u siebie utrzymuje pH na poziomie 7,6-7,9 wię nie ma co panikować. Jeśli w systemie nie ma miksera to raczej ciężko uzyskać wysokie pH. Tak jak napisał thcskiba - wietrzenie pomaga :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, i to jeszcze jak pomaga wietrzenie.

Na samym wietrzeniu można mieć 0,3 stopnia różnicy w pH w górę.

thcskiba :

jak bedziesz pisal

A wiki nie jest kobieta?

wiki : 22:45 GMT

Spada mi PH, na chwilę obecną 7,9 i cały czas powoli spada.O czym to świadczy? Co robić?

Świadczy to o tym, że noc idzie :) i pH spada

Co robić? Poczekać do rana :D

Nad ranem będzie najniższe :yes

A potem już w górę :lampka


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivan wcale nie utrzymuje takiego Ph jak pisales Rebciu , przecietne Ph w jego tanku bylo utrzymywane na poziomie PH 8,1 po zatym zauwazylem ze w szafce ma Kalkmixer firmy Fisher`a :)

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku znamy się na tyle, że już powinieneś wiedzieć, że niem mam w zwyczaju pisać jakiś bredni. Pomimo, że się śpieszę bo jadę nurkować podpinam skan z tego artykułu z uwypukleniem tabelki z parametrami:

1135-1.jpg

1135-2.jpg

1135-3.jpg

1135-4.jpg

1135-3bb.jpg

1135-3cc.jpg


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem telefon, że partnur zrezygnował więc z moczenia tyłka nic nie wyjdzie :) Szlag by to...


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie, z kilkuletniej obserwacji, mało który naprawdę doświadczony akwarysta dzieli się publicznie CAŁĄ swoją wiedzą.

Kilka istotnych "szczegółów" zachowuje dla siebie, aby "reszta peletonu" tak szybko nie dogoniła.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochane morszczaki! Dla uzupełnienia - jestem babą więc nie znam się na technice. Mam akwa 1200l i jest też cała masa różnej aparatury, w tym Tunze Kit 20. Zbiornik zalany od ok. 6 miesięcy. Były w nim różne opcje, ryby, koralowce. Na chwilę obecną pływają dwie zebrasomy, 2 mureny, 2 ukwiały, krewetka, kraby. Od 1,5 miesiąca nic nie zmieniałam. Redox 405, temp.25 stopni. Na chwilę obecną nie mam testów więc innych pomiarów nie podam. Ph ciągle spada i teraz wynosi 7,8. POmieszczenie jest dobrze wietrzone, więc CO2 raczej nie ma. Nie wiem co robić. Wyszukałam w necie jakieś preparaty na podniesienie Ph, ale nie wiem - czy własnie za pomocą chemi podnosi się PH? Czy to się samo w jakiś sposób reguluje? Jeśli możecie podpowiedzcie mi coś bo dopiero zaczynam w temacie morszczyzny. Akwarium robiła mi firma, która miała mi wszystko wytłumaczyć i przez kilka miesięcy serwisować. Niestety nie serwisują i nic nie wytłumaczyli, dlatego błądzę po omacku. Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem babą
Mam akwa 1200l

chcesz mój numer telefonu?:)

wyprowadź wężyk pobierający powietrze do odpieniacza na świeże powietrze(za okno), jeśli to nie załatwi sprawy to spraw sobie mixer wapienny, ile godzin i czym świecisz?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.