Skocz do zawartości
artur02

akwa. morskie

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje najpierw poczytac forum poprzegladac.

zarejestrowales sie dzisiaj i juz bys chcial znac odp na wszystkie twoje pytania.tak sie nie da.

chociaz w sumie mozna CI odp ze da sie.jakims cudem pewnie daloby sie.ale kto oszczedza na poczatku pozniej placi podwojnie.

koniec bo wyjdzie ze jestem zlosliwy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artur02 :

50*50*57h a co to znaczy wym akwarium

pytanie poniżej pasa, a jak myślisz w jakich jednostkach mierzy się długość, szerokość i wysokość akwarium (h).

raczej milimetry odpadają, a może centymetry, no w metrach też chyba lekka przesada, aczkolwiek można i na łokcie :)

pomyśl sam, przelicz ile to na litry wychodzi i czytaj archiwum, to będzie z ciebie morszczak.

pozdr

Tomek


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artur02 :

czy można załozyć akwarium morskie 200l za 1200zł

z koralowcami

można


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa mozesz podac przykladowy zestaw bo ja wydalem juz okolo 2tysiaki na swoje 180 litrow i nadal mam powietrze w akwa,nie mam jeszcze kupionej soli ani testow a o LR nie mowiac.Wiec nie mam pojecia w jaki sposob zalozyc 200l za 1200PLN.Na sama zywa skale planuje wydac 1000PLN.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się Peńku - zależy o jakich koralach mówimy. W zasadzie to jest różnica między akwarium z koralowcami, a akwa w którym koralowce żyją i rosną. Oświetlenie można zrobić na świetlówkach T8, odpieniacz mini/midiflotor jest lepszy od niejednego. Jeśli ktoś ma wiedzę, jak które wydatki można ominąć da radę.Po za tym nie trzeba dawać 20% objętości akwa - skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek, no na tak postawione pytanie, ciśnie mi się tylko taka odpowiedź - uważam, że prawidłowa. Nie było słowa, jakie to ma być morskie, czy korale mają być żywe czy plastikowe, czy ktoś ma już zbiornik czy nie, a może dostał już coś w spadku po dziadku...

Tak więc zakładam, że można, kupujesz akwarium, sól w spożywczym i plastikowego korala na allegro i jakby nie patrzyć masz morskie z koralem, nawet za dużo mniej niż 1200PLN :)

Zresztą taki zestaw gorąco polecam, każdemu zadającemu tego typu pytanie na "dzień dobry"... :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze takie akwarium mial na mysli @artur02:D:D


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.