Skocz do zawartości

Historia edycji

anwilowiec

anwilowiec

Witajcie.

Aby innym niepotrzebnie nie robić bałaganu w ich opisach prowadzenia solniczek postanowiłem rozpocząć swój temat.

Jestem bardzo początkującym jeśli chodzi o akwarium morskie (ale bardzo nakręconym). Każde miłe słowo podbuduje mnie do działania a krytykę jak najbardziej przyjmę z pokorą.

Na razie staram się jak najwięcej czytać chociaż wiem że to zawsze będzie za mało i pewnie i tak coś odwalę.

Na razie zdjęć nie przewiduję wrzucać bo i nie ma co , cały czas gromadzę sprzęt. Planowałem szybciej go kupować ale jak to w życiu ciągle wyskakują ważniejsze sprawy do ogarnięcia (kasa).

Ze sprzętu już jest:

akwarium 40x40x40 - całe OptiWhite

oświetlenie główne - CHIHIROS Crystal LED E401M - rozmawiałem już z Łukaszem z tego forum i jak tylko będzie kaska to zamawiam u niego SiriusNano

oświetlenie nocne - Aquael Moonlight LED Professional

programator czasowy do oświetlenia - Maclean MCE05 - 2 sztuki z polecenia Łukasza

kaskada - Versamax FZN-3

grzałka - Aquael Comfort Zone Gold 50

regulator temperatury - RT-2

Cyrkulator - Jebao SW-2 - podobno robi fajne falowanie oraz sztorm :devil:

drugi cyrkulator SunSun JVP-110 do mieszania solanki - kupiony jako pierwszy ale okazało się ,że ma pęknięty plastikowy trzpień i głośną pracę

czyścik magnetyczny - JBL Floaty II S

filtr RO-DI z małymi przeróbkami

folia na szybę - AquaNowa dwustronna granatowo-czarna

mierniki elektroniczne - TDS i pH

salimierz spławikowy - już wiem że kupuję refraktometr H2Ocean

sól - Instant Ocean 4 kg - dłłłłuuugggooo się zastanawiałem jaką wybrać na początek

podkładka pod akwarium - Aquael 4mm szara

siatka do łapania ryb

mały szklany termometr na przyssawkę - pewnie będzie jakiś elektroniczny zewnętrzny albo wewnętrzny

wkłady do kaskady : Siporax 15 mm 500 ml (zobaczę czy nie za mało) , Siporax mini 270 g z bakteriami na start w komplecie  50 ml (kupiłem bo wydawały mi się akurat do małego akwarium) nie wiem czy dać je w osobnych woreczkach czy można wymieszać , oprócz tego jeszcze Purigen 100 ml , PhosGuard 100 ml i wata filtracyjna

bakterie na start - Aquaforest Bio S   10 ml

 

w planach :

szafka zamówiona 40x40x70 - już jedzie :clapping

korona do osłony światła - jeszcze nie wiem z czego i jak ją zrobić

szyba do przykrycia akwarium - ewentualnie

jakiś wiatraczek do schładzania wody na lato - ewentualnie

automatyczna dolewka - Levelautomatic EYE Aqua Trend 

skimmer - Eheim Skim 350 albo  odpieniacz Resun SK-300

węgiel do kaskady

testy do wody - Aquaforest

skała - największy dylemat <_< - jeszcze nie zdecydowałem żywa , sucha czy sztuczna - wszędzie same plusy i minusy każdej z nich

piasek - to samo co ze skałą

woda - może uda mi się od kogoś załatwić z działającego zbiornika  - jest jeden problem , u siebie nie znam nikogo kto ma akwarium morskie - szkoda

 

Od razu kilka pytań może banalnych ale dla mnie na tą chwilę ważnych :

1) Czy takę sztuczną skałę jak ta ze sklepu https://seafrags.pl/?page_id=55 (super wygląda w zalanym akwarium) trzeba wypłukać czy od razu do akwarium i zalewać ? Zalewać solanką czy najpierw samą wodą RO a dopiero robić solankę w akwarium ?

2) Jeżeli dodawać bakterie na start to trzymać się jednych czy można mieszać różne różnych firm ?

3) Czy bakterie PRODIBIO BIODIGEST (zastanawiam się nad kupnem) (1 ampułka jest na 1000 litrów i co 2 tygodnie) nie będzie za dużą dawką (moje ma tylko 64 l) ? - nie wiem czy po otwarciu jej i nie wykorzystaniu całej od razu zmarnuje się

4) Węgiel do kaskady, Siporax, Purigen i PhosGuard dajemy od razu po uruchomieniu solniczki czy tylko na początku watę ?

 

To tyle na początek.

Z góry dziękuję za pomoc jaką będę potrzebował, za krytykę również.

Pozdrawiam .

Adam.

               

 

 

 

 

anwilowiec

anwilowiec

Witajcie.

Aby innym niepotrzebnie nie robić bałaganu w ich opisach prowadzenia solniczek postanowiłem rozpocząć swój temat.

Jestem bardzo początkującym jeśli chodzi o akwarium morskie (ale bardzo nakręconym). Każde miłe słowo podbuduje mnie do działania a krytykę jak najbardziej przyjmę z pokorą.

Na razie staram się jak najwięcej czytać chociaż wiem że to zawsze będzie za mało i pewnie i tak coś odwalę.

Na razie zdjęć nie przewiduję wrzucać bo i nie ma co , cały czas gromadzę sprzęt. Planowałem szybciej go kupować ale jak to w życiu ciągle wyskakują ważniejsze sprawy do ogarnięcia (kasa).

Ze sprzętu już jest:

akwarium 40x40x40 - całe OptiWhite

oświetlenie główne - CHIHIROS Crystal LED E401M - rozmawiałem już z Łukaszem z tego forum i jak tylko będzie kaska to zamawiam u niego SiriusNano

oświetlenie nocne - Aquael Moonlight LED Professional

programator czasowy do oświetlenia - Maclean MCE05 - 2 sztuki z polecenia Łukasza

kaskada - Versamax FZN-3

grzałka - Aquael Comfort Zone Gold 50

regulator temperatury - RT-2

Cyrkulator - Jebao SW-2 - podobno robi fajne falowanie oraz sztorm :devil:

drugi cyrkulator SunSun JVP-110 do mieszania solanki - kupiony jako pierwszy ale okazało się ,że ma pęknięty plastikowy trzpień i głośną pracę

filtr RO-DI z małymi przeróbkami

folia na szybę - AquaNowa dwustronna granatowo-czarna

mierniki elektroniczne - TDS i pH

salimierz spławikowy - już wiem że kupuję refraktometr H2Ocean

sól - Instant Ocean 4 kg - dłłłłuuugggooo się zastanawiałem jaką wybrać na początek

podkładka pod akwarium - Aquael 4mm szara

siatka do łapania ryb

mały szklany termometr na przyssawkę - pewnie będzie jakiś elektroniczny zewnętrzny albo wewnętrzny

wkłady do kaskady : Siporax 15 mm 500 ml (zobaczę czy nie za mało) , Siporax mini 270 g z bakteriami na start w komplecie  50 ml (kupiłem bo wydawały mi się akurat do małego akwarium) nie wiem czy dać je w osobnych woreczkach czy można wymieszać , oprócz tego jeszcze Purigen 100 ml , PhosGuard 100 ml i wata filtracyjna

bakterie na start - Aquaforest Bio S   10 ml

 

w planach :

szafka zamówiona 40x40x70 - już jedzie :clapping

korona do osłony światła - jeszcze nie wiem z czego i jak ją zrobić

szyba do przykrycia akwarium - ewentualnie

jakiś wiatraczek do schładzania wody na lato - ewentualnie

automatyczna dolewka - Levelautomatic EYE Aqua Trend 

skimmer - Eheim Skim 350 albo  odpieniacz Resun SK-300

węgiel do kaskady

testy do wody - Aquaforest

skała - największy dylemat <_< - jeszcze nie zdecydowałem żywa , sucha czy sztuczna - wszędzie same plusy i minusy każdej z nich

piasek - to samo co ze skałą

woda - może uda mi się od kogoś załatwić z działającego zbiornika  - jest jeden problem , u siebie nie znam nikogo kto ma akwarium morskie - szkoda

 

Od razu kilka pytań może banalnych ale dla mnie na tą chwilę ważnych :

1) Czy takę sztuczną skałę jak ta ze sklepu https://seafrags.pl/?page_id=55 (super wygląda w zalanym akwarium) trzeba wypłukać czy od razu do akwarium i zalewać ? Zalewać solanką czy najpierw samą wodą RO a dopiero robić solankę w akwarium ?

2) Jeżeli dodawać bakterie na start to trzymać się jednych czy można mieszać różne różnych firm ?

3) Czy bakterie PRODIBIO BIODIGEST (zastanawiam się nad kupnem) (1 ampułka jest na 1000 litrów i co 2 tygodnie) nie będzie za dużą dawką (moje ma tylko 64 l) ?

4) Węgiel do kaskady, Siporax, Purigen i PhosGuard dajemy od razu po uruchomieniu solniczki czy tylko na początku watę ?

 

To tyle na początek.

Z góry dziękuję za pomoc jaką będę potrzebował, za krytykę również.

Pozdrawiam .

Adam.

               

 

 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.