Skocz do zawartości
MSAdam

Testy JBL - czy polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

<- jak w temacie

Koledzy, jakie w/g Was są najdokładniejsze.

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użuwany przezmnie zestaw Ca+Mg firmy JBL nie należy to najciekawszych testów, mało ekonomoczny - z mojego doświadczenia

Teraz uzywam testów saliferd, sa dokładne i ekonomiczne


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2/3/NH sa dosc dokladne, kazdy porownywalem z salifertem, tylko szkoda kasy na plastiki i przystosowanie do testow wody slodkiej, wydaja sie byc duzo mniej ekonomiczne niz np: salifert lub RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba z jakiejś innej gliny ulepiony jestem aktualnie męczę Ca i Mg Saliferta i jestem pewien, że więcej go nie wezmę. Wyłapać kiedy kolor zmienia się na niebieski lub szary jest tak łatwo jak nawlec igłę po ciemku. Ogólnie wrażenia też cienkie test na Ca zapakowany w pudełko od Ph z naklejką Ca. Test przeprowadzamy w pojemniczku na próbki kału (do kupienia w Polskich aptekach) do tego dochodzi ciągłe zamieszanie z instrukcjami do testów (stare / nowe). Całość sprawia wrażenie klepanego w garażu u Pana Kazia (z całym szacunkiem dla wszystkich Kazików :) Do tej pory przerobiłem Saliferta, TM i JBL i na dzień dzisiejszy stawiam na TM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info Koledzy, a gdzie mieszkający w Polsce i nie znający niemieckiego morszczak może kupić testy Salifert'a ? .

Jak tez stawiam na TM , bo.... nie mam porównania :con

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM i Salifert stoja IMO ja jednym poziomie. z JBL to moge polecic w sumie test na KH - prosty i skuteczny (kto tam potrzebuje kh z dokladnoscia po przecinku ?)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tom .

Również " Al Bundy Fun" !!!

Polsat robi powtórki, nagrywam na DVD.

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MSAdam - szkoda, że wcześniej się nie ujawniłeś, sprzedał bym ci swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harari

Chyba naprawde Kazik jest dostawca testow jakie kupiles:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.