Skocz do zawartości

Historia edycji

patrykpyka1995

patrykpyka1995

Witam po dłuższej przerwie!

Zbiornik ma się całkiem całkiem, powoli sobie dojrzewa, robię cotygodniowe testy i widać lekkie wachania parametrów. Akwarium prowadzone na probiotycznej soli AF. Podmiany 10L regularnie co tydzień. Lampa świeci na ustawieniach fabrycznych do wzrostu korali, 12h dziennie. Póki co od zalania nie zaobserwowałem żadnego glona, na szybie piasku czy na skale. Bakterii żadnych nie dodaje. Akwarium ruszyło na dopalaczu i to był ostatni środek który trafił do akwarium póki co. Na dzień dzisiejszy obsada to:

- dwa błazenki

- kardynałek

- coral beauty

- dwa kraby

- krewetka

- niebieska rybka z żółtą płetwa(zapomniałem nazwy) jeżeli ktoś rozpozna będę wdzięczny

Z korali są 3 szczepki zoa  i szczepek Euphyllia paraancora.

Póki co żadnych problemów, wydaje mi się że korale mają się dobrze, euphyllia zaczyna puszczać nowe szczepki po bokach. Ryby mają się świetnie, podczas karmienia prawie się mają pozabijać :lol:

Parametry to :

tydzień temu

zas: 1.020

kh : 9,5

ammonia : 0.8

no2 : 0

no3 : 2

po4 : 0

ca : 330

Mg : 1250

Teraz:

zas : 1.022

kh : 8,5

ammonia : 0,2

no2 : 0

no3 : 1

Po4 : 0

Ca : 350

Mg : 1500

Narazie żadnych nawozów.

1. Zastanawiam się nad baliniegiem i pompa dozującą? Nie wiem czy to dobry pomysł na tym stadium zbiornika.

2. Kiedy mogę myśleć o jakiś koralowcach twardych?

Dzięki za podpowiedzi!

IMG_5695-min.jpg

IMG_5683-min.jpg

IMG_5690-min.jpg

IMG_5702-min.jpg

patrykpyka1995

patrykpyka1995

Witam po dłuższej przerwie!

Zbiornik ma się całkiem całkiem, powoli sobie dojrzewa, robię cotygodniowe testy i widać lekkie wachania parametrów. Akwarium prowadzone na probiotycznej soli AF. Podmiany 10L regularnie co tydzień. Lampa świeci na ustawieniach fabrycznych do wzrostu korali, 12h dziennie. Póki co od zalania nie zaobserwowałem żadnego glona, na szybie piasku czy na skale. Na dzień dzisiejszy obsada to:

- dwa błazenki

- kardynałek

- coral beauty

- dwa kraby

- krewetka

- niebieska rybka z żółtą płetwa(zapomniałem nazwy) jeżeli ktoś rozpozna będę wdzięczny

Z korali są 3 szczepki zoa  i szczepek Euphyllia paraancora.

Póki co żadnych problemów, wydaje mi się że korale mają się dobrze, euphyllia zaczyna puszczać nowe szczepki po bokach. Ryby mają się świetnie, podczas karmienia prawie się mają pozabijać :lol:

Parametry to :

tydzień temu

zas: 1.020

kh : 9,5

ammonia : 0.8

no2 : 0

no3 : 2

po4 : 0

ca : 330

Mg : 1250

Teraz:

zas : 1.022

kh : 8,5

ammonia : 0,2

no2 : 0

no3 : 1

Po4 : 0

Ca : 350

Mg : 1500

Narazie żadnych nawozów.

1. Zastanawiam się nad baliniegiem i pompa dozującą? Nie wiem czy to dobry pomysł na tym stadium zbiornika.

2. Kiedy mogę myśleć o jakiś koralowcach twardych?

Dzięki za podpowiedzi!

IMG_5695-min.jpg

IMG_5683-min.jpg

IMG_5690-min.jpg

IMG_5702-min.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.