Skocz do zawartości

Historia edycji

Guban88ok3m

Guban88ok3m

11 minut temu, T.TOM.T napisał:

nie masz sumpa więc lejesz bezpośrednio do akwa....  , tylko rób to ostrożnie tzn. małymi dawkami  - aby "skok" parametru KH  nie był jednorazowo zbyt duży  /na początku pamiętaj o regularnym kontroli  parametru - a z czasem  zorientujesz się jakie jest zużycie/zapotrzebowanie  Twojego  akwa  na ten składnik /.   Ja osobiście   podniósłbym KH  w ciągu  paru dni do poziomu 7,5 -8,0....  aczkolwiek wiele osób Ci potwierdzi że u nich przy 6,5  korale mają się dobrze. Wysokość/wartość  danego parametru to jedna sprawa  jednak  równie ważną jeżeli nie ważniejszą  sprawą dla dobrego samopoczucia i kondycji korali  zarówno  przy Kh jak i innych parametrach są  jak najbardziej stabilne/jak najmniejsze skoki  tych parametrow  /wiec w tak malym zbiorniku jak Twoj  aplikujac cokolwiek /jakas chemie ,absorbenty ,pokarm , czy tez wprowadzajac  nowe  zwierzaki/   -nalezy robic to stopniowo zaczynajac od  najmniejszych dawek  .  O  NO3  ze jest teraz "wyzerowane" sie nie martw ,   w tak malym akwa jak zaczniesz  karmic ryby to szybko "poleci do gory"

  Roztwór sody , oczywiście z wodą RO.

Oki o to mi chodziło czy mam sypać do akwarium sode czy rozrobić . Jutro mam podmianke to to zrobię ale nie wiem ile dać sody ile g ? Na 35 wody ogólnie ta sól co mam daje 7.8 kh czyli u nn mnie mocno spadło od momentu startu i zasolenia mg wapń zostało na poziomie jak na początku ale po dodaniu absorbera na początku clavularia grymasila a dziś wszytsko się pompuje bardziej niż przed dodaniem absorbera widocznie wesytsko potrzebuje czasu ale mam no3 0 po4 0 a miekkasy się pompują więc nie wiem chyba za mocno panikowalem poprostu tak jak mowisz male akwarium i trzeba wszytsko ostrożniej robić ale póki co zwierzaki sobie żyją ( może gdy skoczy no3 jeszcze bardziej będzie pompa kto wie jestem laikiem w tym jak narazie więc nie wiem jakie są możliwości korali tych co mam . Wiem tylko że na tą chwilę są najbardziej napompowane jak je mam.

Guban88ok3m

Guban88ok3m

8 minut temu, T.TOM.T napisał:

nie masz sumpa więc lejesz bezpośrednio do akwa....  , tylko rób to ostrożnie tzn. małymi dawkami  - aby "skok" parametru KH  nie był jednorazowo zbyt duży  /na początku pamiętaj o regularnym kontroli  parametru - a z czasem  zorientujesz się jakie jest zużycie/zapotrzebowanie  Twojego  akwa  na ten składnik /.   Ja osobiście   podniósłbym KH  w ciągu  paru dni do poziomu 7,5 -8,0....  aczkolwiek wiele osób Ci potwierdzi że u nich przy 6,5  korale mają się dobrze. Wysokość/wartość  danego parametru to jedna sprawa  jednak  równie ważną jeżeli nie ważniejszą  sprawą dla dobrego samopoczucia i kondycji korali  zarówno  przy Kh jak i innych parametrach są  jak najbardziej stabilne/jak najmniejsze skoki  tych parametrow  /wiec w tak malym zbiorniku jak Twoj  aplikujac cokolwiek /jakas chemie ,absorbenty ,pokarm , czy tez wprowadzajac  nowe  zwierzaki/   -nalezy robic to stopniowo zaczynajac od  najmniejszych dawek  .  O  NO3  ze jest teraz "wyzerowane" sie nie martw ,   w tak malym akwa jak zaczniesz  karmic ryby to szybko "poleci do gory"

  Roztwór sody , oczywiście z wodą RO.

Oki o to mi chodziło czy mam sypać do akwarium sode czy rozrobić . Jutro mam podmianke to to zrobię ale nie wiem ile dać sody ile g ? Na 35 wody ogólnie ta sól co mam daje 7.8 kh czyli u nn mnie mocno spadło od momentu startu i zasolenia mg wapń zostało na poziomie jak na początku

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.