Skocz do zawartości

Historia edycji

Rezus

Rezus

Witam, jak zwykle mam jakiś problem. Pompa ma dwa tyg ale kupiona i chinczyka także bez gwarancji. Przez dwa tyg pompa na pełnych obrotach chodziła równo. Wczoraj wieczorem obserwując zbiornik usłyszałem jak pompie spadają obrotu, po chwili przyspieszają i tak w kółko. Od razu wiedziałem że coś jest nie tak ale w sumie jeśli poziom wody w kominie jest ok to nie ma się czym martwić. Po pół godziny zobaczyłem masę babli w w akwa więc już wiedziałem że komin pusty. Zaczelem się rozglądać za nowa pompa(biednemu wiatr w oczy)i zastanawiałem się czy kupić taka sama tylko w pl np w erybce żeby mieć gwarancję(240zl) albo kupić aqua medic 2.2(540zl). Aktualnie do póki nie mam innej pompy ta chodzi skrócona na maxa 900l/h i o dziwo wszystko chodzi równo.  Dla pewności pompe rozebralem ale w środku wszystko ok, pompa zimna, czysta bez uszkodzeń mechanicznych.  chwilę temu mnie olsnilo. Skoro pompa to tylko silnik z wirnikiem A A kontroler to tylko reduktor Voltow to przyczyny należy szukać w zasilaniu. A na pierwszy rzut oka widać że zasilacz to chlam i jestem pewien że jest niestabilny. W domu nie mam i nie mialem spadków napięcia. Mogę jednocześnie włączyć pralkę zmywarkę,piekarnik i dwa grille elektryczne na balkonie a do tego odkurzacz podłączony dokładnie do kablu które idą do baniaka i wszystko było ok. Po rozpakowaniu paczki z pampa od razu śmiałem się z zasilacza bo wygląda komicznie. Kiedyś sprawdzałem parametry pewnego chińskiego zasilacza i zupełnie nie trzymał parametrow. Plan jest taki żeby pożyczyć na próbę inny zasilacz chyba że pasuje ten od odpieniwcza bo mierzenie nie ma większego sensu bo z obserwacji wynika ze zasilacz szwankuje tylko przy obciążeniu. Przerabial ktoś z Was podobną historię?

Rezus

Rezus

Witam, jak zwykle mam jakiś problem. Pompa ma dwa tyg ale kupiona i chinczyka także bez gwarancji. Przez dwa tyg pompa na pełnych obrotach chodziła równo. Wczoraj wieczorem obserwując zbiornik usłyszałem jak pompie spadają obrotu, po chwili przyspieszają i tak w kółko. Od razu wiedziałem że coś jest nie tak ale w sumie jeśli poziom wody w kominie jest ok to nie ma się czym martwić. Po pół godziny zobaczyłem masę babli w w akwa więc już wiedziałem że komin pusty. Zaczelem się rozglądać za nowa pompa(biednemu wiatr w oczy)i zastanawiałem się czy kupić taka sama tylko w pl np w erybce żeby mieć gwarancję(240zl) albo kupić aqua medic 2.2(540zl). Aktualnie do póki nie mam innej pompy ta chodzi skrócona na maxa 900l/h i o dziwo wszystko chodzi równo.  Dla pewności pompe rozebralem ale w środku wszystko ok, pompa zimna, czysta bez uszkodzeń mechanicznych.  chwilę temu mnie olsnilo. Skoro pompa to tylko silnik z wirnikiem A A kontroler to tylko reduktor Voltow to przyczyny należy szukać w zasilaniu. A na pierwszy rzut oka widać że zasilacz to chlam i jestem pewien że jest niestabilny. W domu nie mam i nie mialem spadków napięcia. Mogę jednocześnie włączyć pralkę zmywarkę,piekarnik i dwa grille elektryczne na balkonie a do tego odkurzacz podłączony dokładnie do kablu które idą do baniaka i wszystko było ok. Po rozpakowaniu paczki z pampa od razu śmiałem się z zasilacza bo wygląda komicznie. Kiedyś sprawdzałem parametry pewnego chińskiego zasilacza i zupełnie nie trzymał parametrow. Plan jest taki żeby pożyczyć na próbę inny zasilacz chyba że pasuje ten od odpieniwcza bo mierzenie nie ma większego sensu bo z obserwacji wynika ze zasilacz szwankuje tylko przy obciążeniu. Przerabial ktoś z Was podobną historię?

Rezus

Rezus

EWitam, jak zwykle mam jakiś problem. Pompa ma dwa tyg ale kupiona i chinczyka także bez gwarancji. Przez dwa tyg pompa na pełnych obrotach chodziła równo. Wczoraj wieczorem obserwując zbiornik usłyszałem jak pompie spadają obrotu, po chwili przyspieszają i tak w kółko. Od razu wiedziałem że coś jest nie tak ale w sumie jeśli poziom wody w kominie jest ok to nie ma się czym martwić. Po pół godziny zobaczyłem masę babli w w akwa więc już wiedziałem że komin pusty. Zaczelem się rozglądać za nowa pompa(biednemu wiatr w oczy)i zastanawiałem się czy kupić taka sama tylko w pl np w erybce żeby mieć gwarancję(240zl) albo kupić aqua medic 2.2(540zl). Aktualnie do póki nie mam innej pompy ta chodzi skrócona na maxa 900l/h i o dziwo wszystko chodzi równo.  Dla pewności pompe rozebralem ale w środku wszystko ok, pompa zimna, czysta bez uszkodzeń mechanicznych.  chwilę temu mnie olsnilo. Skoro pompa to tylko silnik z wirnikiem A A kontroler to tylko reduktor Voltow to przyczyny należy szukać w zasilaniu. A na pierwszy rzut oka widać że zasilacz to chlam i jestem pewien że jest niestabilny. W domu nie mam i nie mialem spadków napięcia. Mogę jednocześnie włączyć pralkę zmywarkę,piekarnik i dwa grille elektryczne na balkonie a do tego odkurzacz podłączony dokładnie do kablu które idą do baniaka i wszystko było ok. Po rozpakowaniu paczki z pampa od razu śmiałem się z zasilacza bo wygląda komicznie. Kiedyś sprawdzałem parametry pewnego chińskiego zasilacza i zupełnie nie trzymał parametrow. Plan jest taki żeby pożyczyć na próbę inny zasilacz chyba że pasuje ten od odpieniwcza bo mierzenie nie ma większego sensu bo z obserwacji wynika ze zasilacz szwankuje tylko przy obciążeniu. Przerabial ktoś z Was podobną historię?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.