Skocz do zawartości

Historia edycji

neo11986

neo11986

4 godziny temu, Paragon napisał:

Problem pożarów dotyczy instalacji tak zwanych druciarni, między innymi źle dobrany sprzęt, brak podstawowych zabezpieczeń, złe połączenia kabli, źle dobrane średnice itd., wy;liczac można długo

 

ja wszystko kupuję na ali lub ebayuuu :P co do bezpiecznika wydaje mi się że masz ok,  mi wystarczy 16A przy zamkniętym obwodzie prąd jest w okolicach 10A to też plus łączenia szeregowego :) , ochronnik mam też 500V wydaje mi się ok

 

Pierwsze zawsze bezpiecznik bo w razie manewrów np wymiana wkładu przepięciówki musisz wyłączyć prąd aby Cię nie poraził, poza tym proponuję też dać diodę jak ja, aby prąd nie cofał się będzie bezpieczniej, masz 6 paneli dał bym na każdej diodę i voltomierz lub amperomierz będziesz wiedział jak pracuje konkretny panel jak tutaj:

 

Ale ja nie dam diody bo wszystkie panele są spięte razem. 2 przewody idą mi z dachu i wszystkie + mam razem wszystkie - razem. A nie będę ciągnął z dachu 12 przewodów. Po drugie u mnie wszystkie panel od rana do wieczora są w słońcu nie ma zaciemnienia. Dach mam płaski mógł bym więcej paneli dać ale popełniłem błąd że nie kupiłem inwertera 5KW. bo tak bym mógł podłączyć mikrofale,pralkę,czy bojler na wodę. a tak tych trzech rzeczy nie ma mam podłączonych pod inwerter. Mam ten plus ze mam druga taryfe nocna to tylko wtedy grzeje mi się woda ale rozważałem zmianę grzałki na taką do grzania wody https://pl.aliexpress.com/item/32386981229.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.7a1d2e0eakDjYn

neo11986

neo11986

4 godziny temu, Paragon napisał:

Problem pożarów dotyczy instalacji tak zwanych druciarni, między innymi źle dobrany sprzęt, brak podstawowych zabezpieczeń, złe połączenia kabli, źle dobrane średnice itd., wy;liczac można długo

 

ja wszystko kupuję na ali lub ebayuuu :P co do bezpiecznika wydaje mi się że masz ok,  mi wystarczy 16A przy zamkniętym obwodzie prąd jest w okolicach 10A to też plus łączenia szeregowego :) , ochronnik mam też 500V wydaje mi się ok

 

Pierwsze zawsze bezpiecznik bo w razie manewrów np wymiana wkładu przepięciówki musisz wyłączyć prąd aby Cię nie poraził, poza tym proponuję też dać diodę jak ja, aby prąd nie cofał się będzie bezpieczniej, masz 6 paneli dał bym na każdej diodę i voltomierz lub amperomierz będziesz wiedział jak pracuje konkretny panel jak tutaj:

 

Ale ja nie dam diody bo wszystkie panele są spięte razem. 2 przewody idą mi z dachu i wszystkie + mam razem wszystkie - razem. A nie będę ciągnął z dachu 12 przewodów. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.