Skocz do zawartości
pawel24

CENY !!

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich . mam pytanie dotyczace cen, a dokladnie czy sprzet do akwarystyki morskiej tanieje szybko czy raczej stoi w miejscu???? chce zalozyc akw... za 3 m-ce i dlatego sie zastanawiam. prosze o opinie


"96l (60x40x40) ; RO DI ; 2xT5 24w , Hydro Koralia 1 1500l/h"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@pawel24, a co stoi w miejscu chyb a tylko cena benzyny. To był oczywiście żart, a tak poważnie, owszem był taki czas że ceny osprzętu morskiego poszły drastycznie do góry. Dzisiaj jak zaglądniesz do sklepów internetowych to zobaczysz raczej efekt zdrowej konkurencji czyli pozyskiwanie klientów poprzez promocje upusty.

Myśle że nie powinieneś się martwić o drastyczny wzrost cen w ciągo 3 miesięcy, sprawdź ceny na dzień dzisiejszy i przyjmij taki pułap, a może za 3 miesiące będzie taniej kto wie.............

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :

-> towary dobre, na Topie ( tzn. sprawdzone doświadczalnie przez morszczyznę ) drożeją. Cena = Popyt . Przykład : odpieniacze Deltec, ATI, oświetlenie HQI, itp. .Inne towary to różnie, z minimalną tendencją do konkurencyjnego spadku ceny. Nie powiedziałbym jednak ,że sprzęt akwarystyczny tanieje, skoro jego "najważniejsze" produkty drożeją. Podrożały tez usługi ( profesjonalne wykonanie zbiornika, sumpa , stelaża , szafki , itd, itp.) Rozmawiałem swego czasu z przedstawicielem-dystrybutorem bardzo znanej na rynku europejskim firmy akwarystycznej. Powiedział mi ciekawą rzecz :lampka Sprzęt "morski" nie może być w Polsce tańszy od tego w Niemczech , bo właściciele sklepów akwarystycznych w Niemczech skarżą się, że Niemcy kupują sprzęt w Polsce, a nie u nich. A przecież wiekszość tych firm to są "ich" Niemieckie firmy. Zasada : "Bliższa ciału koszula" ...

Nikt jednak nie bieże pod uwagę faktu ,że różnimy się (-) w zarobkach z naszymi niemieckimi kolegami w morszczyźnie.

No , ale w Anglii ( wiem -> bo byłem , zobaczyłem i kupiłem ) jest taniej niż w Polsce ( sprzęt niemieckich firm :) )...

Pozdrawiam

Adam

Akwarystyka to Hobby nie tylko dla cierpliwych pasjonatów , ale i dla ludzi z "jaką taką kasą", hmmm , baaa ........


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę innego zdania niż przedmówca

Nie tak dawno Profilux II Plus był po 1400zł, niedawno kupiłem nowego za tysiąc.

Na ebay.de widziałem niedawno zestaw multi+2x6100 za ok. 30% mniej niż jeszcze rok temu.

Oferta Pacific Sun żarników HQI też całkiem przystępna cenowo - rok temu Pacyfic Sun nie widziałem (może źle patrzyłem) w ofercie.

Że ceny zakładania, obsługi zbiorników i robocizny np. stelaża rosną?

Wszystko drożeje, stal szczególnie (kupiłem akcje Mostostalu :) w 2 m-c 100% UP :) )

A czy trzeba na to "jako takiej kasy"?

Hmmm ... zależy głównie od oczekiwan.

Można założyć sobie jakieś 30-40 litrów, nad tym powiesić PC, podmiany wody+ew. Balling, DSB+LR, korale+bezkręgowce i w tysiącu zł spokojnie można się zmieścić.

No chyba, że ktoś w morskim za absolutne minimum uważa 500 litrów z lasem acropor.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSAdam- nie wiem o jakich lampach mówisz. Lampy AM potaniały, przykładowo goły i wesoły OL 150 jak i cała gama OL.

Btw, widzę, że też masz narożne akwa, masz jakieś fotki?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz Piotrze, że zostanę przy swoim zdaniu i potwierdzę to co napisałem . Mówiąc o cenach miałem oczywiście na myśli wyposażenie zbiornika 400 l ( mojego )....

@olekszwarc, oczywiście, że mam fotki ( cała fotograficzna dokumentacja, step by step ).Chętnie wyślę Ci na priv.adres mailowy. Z PC korzystam tylko w pracy (sytuacja przejściowa) i nie bardzo mam czas i możliwości by dłużej być w sieci. Jak wszystko będę miał ekstra dam fotki do "Akwaria klubowiczów", no , wiesz co bym się nie wstydził .

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@MSAdam, Twoje zdanie i zamyślenia będą jak najbardziej szanowane, ale nie Twoja pisownia

wyposarzenie - wyposażenie

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zwrócenie uwagi . Obiecuję poprawę .


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.