Skocz do zawartości

Historia edycji

Panoramiks200

Panoramiks200

W dniu 28.11.2019 o 15:56, =Fresz= napisał:

Jak sytuacja na froncie? ;) 

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !
Co do mnie to... dla zainteresowanych akwarium jest po restarcie, ma już 3 miesiące, hula na pompach tunze i obiegu Jebao. Jest już dobrze. Zeovit z tritonem robi robotę ;)

Panoramiks200

Panoramiks200

W dniu 28.11.2019 o 15:56, =Fresz= napisał:

Jak sytuacja na froncie? ;) 

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !
Co do mnie to... dla zainteresowanych akwarium jest po restarcie, ma już 3 miesiące, hula na pompach tunze i obiegu Jebao. Jest już dobrze. Zeovit z tritonem robi robotę ;)

Panoramiks200

Panoramiks200

W dniu 28.11.2019 o 15:56, =Fresz= napisał:

Jak sytuacja na froncie? ;) 

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 pluła Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !
Co do mnie to... dla zainteresowanych akwarium jest po restarcie, ma już 3 miesiące, hula na pompach tunze i obiegu Jebao. Jest już dobrze. Zeovit z tritonem robi robotę ;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.