Skocz do zawartości

Historia edycji

_Artur_

_Artur_

Godzinę temu, Panoramiks200 napisał:

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !

Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu i Sn. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, ale dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP. 

_Artur_

_Artur_

Godzinę temu, Panoramiks200 napisał:

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !

Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu i Sn. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, a dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP. 

_Artur_

_Artur_

Godzinę temu, Panoramiks200 napisał:

A więc po długim okresie udało się dostać wyniki ekspertyzy. Nie brałem papierka z akredytacją gdyż jest to kosztowa zabawa. Na pewno bym wziął gdyby pompy okazały się faktycznie liche. Otóż okazuje się, że gyre 150 i 250 bezppośrednio z mojego akwarium oddawała Al, B, Ba, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, Ni, Pb, Sn i Sb. Po pięciokrotnym czyszczeniu i płukaniu, pompy wydzielały już tylko śladowe ilości Pb, Ni oraz Fe. Próbka była zagęszczona 50x do badania i niestety nie mam wartości jakie były. Mam za to info "śladowe ilości". Może i to szerokie pojęcie natomiast jak wspomniałem szkoda kasy na dokładnie badania w w przedziale "ppb". To tyle w sprawie gyre, nadal jest to dobra pompa jednak korozji wirnika nie da się uniknąć, więc to co mogę powiedzieć to, zaglądajcie co 3 miesiące do wirników, nie ma , że się nie chce !

Zaraz, zaraz, to w końcu ta pompa wysadziła Ci zbiornik czy nie? Albo nie rozumiem Twojej wypowiedzi, albo jest w niej pewna sprzeczność. Piszesz, że brał byś akredytację gdyby pompa okazała się licha. A zaraz dalej piszesz, że oddawała Cu. Czyli jest delikatnie mówiąc licha. Później po płukaniu już nie oddawała, a dalej piszesz, że wirnik koroduje. Ja obejrzałem ten wirnik i nawet pod lupą ciężko stwierdzić czy koroduje czy nie, bo plastik nie jest idealnie odlany i nie wiadomo co jest plastikiem a co ewentualnym metalem. Nawet dłubiąc w tym igłą (na wszelki wypadek wymieniłem wirnik i dłubałem w starym) nie idzie tego stwierdzić. Na powierzchni wirnika nie widać spękań, ani nic w tym rodzaju, więc teoretycznie powinien to być wszędzie plastik. Dodam, że również wykryło mi cynę na ICP. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.