Skocz do zawartości

Historia edycji

Hoom

Hoom

W dniu 10.10.2020 o 11:53, norbi2222 napisał:

Dzień 428.

Od miesiąca przy podmianach usuwam "cudowne" kulki Maxspecta. W systemie było ich 4 kg, obecnie został ostatni niecały kilogram. Moje obserwacje potwierdzają obserwacje, które miałem w poprzednim akwarium - brak jakiejkolwiek zmiany w poziomach nutrientów w zbiorniku. W przyszłym tygodniu usunę pozostałą część tego cudu.

Norbert a oczekiwałeś jakiś zmian mając ZEOvit ?  . Wiem co pisałeś kiedyś na temat tego co powinno być w sumpie przy metodzie zeo , ja jednak natchnąłem sie na fajny post . W którym koleś opisywał akwarium prowadzone na ZEOvit które wystrzeliło i poszły mu wszystkie korale . Wypowiadali sie tam ludzie którzy mimo rad kz na temat braku medi je stosowali a było to spowodowane bezpieczeństwem systemu . Tam zrobi ci sie flora bakteryjna która będzie zawsze i jak kiedyś nagle zeo po podmianie np. nie zaskoczy kulki przejmą na jakiś czas filtrację . 

 

W dniu 10.10.2020 o 12:10, FajnyRadziu napisał:

O, dzięki. Cenne info bo w drugim akwa w panelu myślałem nad połączeniem af life bio fill (które jest bdb) z kulkami. 

A yak dorzucę jeszcze jedną łopatę af :)

Nie zrozumiałeś postu kulki są o wiele lepsze niż bio fill , Norbertowi chodzi o brak kulek przy metodzie ZEOvit 

Hoom

Hoom

W dniu 10.10.2020 o 11:53, norbi2222 napisał:

Dzień 428.

Od miesiąca przy podmianach usuwam "cudowne" kulki Maxspecta. W systemie było ich 4 kg, obecnie został ostatni niecały kilogram. Moje obserwacje potwierdzają obserwacje, które miałem w poprzednim akwarium - brak jakiejkolwiek zmiany w poziomach nutrientów w zbiorniku. W przyszłym tygodniu usunę pozostałą część tego cudu.

Norbert a oczekiwałeś jakiś zmian mając ZEOvit ?  . Wiem co pisałeś kiedyś na temat tego co powinno być w sumpie przy metodzie zeo , ja jednak natchnąłem sie na fajny post . W którym koleś opisywał akwarium prowadzone na ZEOvit które wystrzeliło i poszły mu wszystkie korale . Wypowiadali sie tam ludzie którzy mimo rad kz na temat braku medi je stosowali a było to spowodowane bezpieczeństwem systemu . Tak zrobi ci sie flora bakteryjna która będzie zawsze i jak kiedyś nagle zeo po podmianie np. nie zaskoczy kulki przejmą na jakiś czas filtrację . 

 

W dniu 10.10.2020 o 12:10, FajnyRadziu napisał:

O, dzięki. Cenne info bo w drugim akwa w panelu myślałem nad połączeniem af life bio fill (które jest bdb) z kulkami. 

A yak dorzucę jeszcze jedną łopatę af :)

Nie zrozumiałeś postu kulki są o wiele lepsze niż bio fill , Norbertowi chodzi o brak kulek przy metodzie ZEOvit 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.