Skocz do zawartości
TMK

Upały- izotonik na bazie Balinga

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie OT. Chiałam zrobic domowy napój izotoniczny.   Szukałam przepisów i zwykle jest to   lemoniada mocno posolona solą himaljską.

A gdzie potas  i magnez?   Czy sa tu jacyś sportowcy  inni  którzy  próbowali  coś takiego zrobić?   Oczywiście mamy  chlorek sodu, ale też magnezu i wapnia.  Problem z potasem.  Nie wiem jakie stężenia mają napoje izotoniczne.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK przykładem roztworu izotonicznego i pewnym sensie gołego izotonika jest roztwór PWE

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Płyn_fizjologiczny

Sry za wiki ale to mi sie pierwsze trafiło tam masz skład. Temat trochę śliski bo nie warto przedawkowywac np potasu. Mozesz kupić np to pwe w aptece i na upartego je pic.

Wiadomo tez ze skladniki musisz miec bardzo dobrze odmierzone i przeliczone zeby osmalnoc byla ok i faktycznie byl to izotonik. 

Tutaj skład pwe Baxtera

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.baxter.com.pl/downloads/charakterystyki/LUBLIN/P%C5%82yn_fizjologiczny_wieloelektrolitowy_izotoniczny_Baxter.pdf&ved=2ahUKEwix6K6s_ZHjAhUFqIsKHcXYBoQQFjABegQIBhAB&usg=AOvVaw3vtskeoO-JrOJ3HFHtZcSG

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google "sports drink potassium" wyskoczy ci przeciętny skład napoju izotonicznego :)


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne piwo wystarczy;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki.

Przyznaję,że czasmi w ramach uzipełniania potasu ( przy braku ma skurcze łydek)  soliłam solą morską Reef Cristal sok pomidorowy :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.