Skocz do zawartości
wildschek

Co z tym KH - leci w dół

Rekomendowane odpowiedzi

dobry adres? bo mail wrocil.

Co za różnica ile masz naprawde.

Przyjmij, że masz dolną granicę testu i wg tego dozuj.

Gdy sie podniesie do granicy mierzalnosci to bedziesz wtedy myslal jak dozowac.

Zacznij podnosic Mg - byle nie za szybko.

odpaliłem ten programik.

Przy akwa 300 litrów, obecnym poziomie Mg 800, docelowym 1300

napisalo:

!!! Salze bitte in reichlich Aquariumwasser auflösen und geleichmäßig über 25 Tage verteilen !!!

1137g Magnesiumchlorid Hexahydrat (MgCl2 x 6H2O)

142,5g Magnesiumsulfat Heptahydrat (MgSO4 x 7H2O)

Ile gram czego masz napisane, wg zalecen sztuki to dawkowanie powinno byc rozlozone na 25 dni.

Ja kiedys podbilem Mg duzo duzo szybciej (bo nie wiedzialem) i jakos nic nie padlo - ale nie ma co przeginac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obecna wartosc Mg bylaby np. 600 to program napisze tak:

!!! Salze bitte in reichlich Aquariumwasser auflösen und geleichmäßig über 35 Tage verteilen !!!

1591,79g Magnesiumchlorid Hexahydrat (MgCl2 x 6H2O)

199,5g Magnesiumsulfat Heptahydrat (MgSO4 x 7H2O)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naturalnie adres dobry to jest firmowy adres i jest on caly czas aktualny !

Nie wiem czego wrocil ??? A na ile wody RO to mieszac bo to dosc duzo wychodzi tego chlorku magnezu 1,5 kg ???

Chyba tak trzeba bedzie zrobic jak piszesz - Dzieki za wszystkie info


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zwiazki Mg to sa takie krysztalki.

Nasypalem do sloika tak ok. 80% objetosci, dolalem wody tak do poziomu tego zasypu, i sie rozpuscilo.

Troche trzeba bylo pomieszac, ale dalo rade.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj prywatny adres, bo tam bedzie zalacznik .exe

wiec moze firmowka nie przepuszcza zalacznikow wykonywalnych.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie przepuszcza ??? ja nie mam ustawionych na serwerze filtrow musi przechodzic poza tym przychodza do mnie duze czasami rzeczy w pdf czy jpg bez problemu ... info@wildschek.com.pl lub farby@wildschek.com.pl lub lub narzedzia@wildschek.com.pl ale gdzie bys nie poslal to jesen serwer wiec nic sie nie zmieni ... jak nie przejdzie to podaj link do tego kalkulatorka sciagne go sobie ...

O fajnie za te informacje o Mg bo mysle ze nie wiele pomoze kupujac te preparaty Grotecha czy TM za 1 kg kolo 60-80 zl. Jest tez jakis 250 ml Aqua Medic za kolo 100 . A wiec szklaneczka za 100 chyba za drogo mimo wszystko a jakosc nie wiem jaka ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zamowielem testy Saliferta wszystkie wazniejsze brat kupi w Londynie wiec mysle ze w koncu beda w miare wiarygodne odczyty a swoja droga ta nasza Polska jest zacofana pod kazdym wzgledem - Katastrofa


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie kupisz zooleka ca czy mg to jest to samo co salifert tyle samo wskazywalo bibik robil porownanie


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildschek

Chyba by nie zaszkodzilo, gdybys wymienil np.30% wody. Ca by spadlo a Mg podskoczylo.

To podbijanie Mg rozloz na kilka tygodni. Mam takie uczucie, jakbys chcial kupic cos mocno stezonego i wiadrem wyrownac niedobor. :)

Jak Ci sie nie chce liczyc lub nie masz dobrej wagi, to jak juz pisalem wsyp do butelki 4 szklanki jednego i pol drugiego proszku i zalej RO i masz gotowy roztwor.

Poniewaz bedziesz tego sporo dodawal to robiac podmiany wody (te moga byc teraz czestsze, zeby uzupelnic to i owo) dodaj troche soli bez NaCl zamiast morskiej. Przynajmniej bedziesz mogl spokojnie spac.:D

Ten test nie bedzie zly jak tylko dojdziesz do wykrywalnych poziomow. Tez dlugo taki uzywalem. Troche trudno bedzie okreslic jego dokladnosc w mierzeniu Mg gdy Ca jest np. 900mg/l.

Taki wyzszy poziom Ca mozesz tez tym testem zmierzyc, biorac polowe zalecanej ilosci wody z akwa i polowe po RO i DI. Wynik przemnozysz x 2.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Stani# Nie to tez nie jest tak ze gdzies tam mi sie spieszy i ze chce w ciagu 1 dnia wyprowadzic parametry na prosta jakims cud koncentratem , chodzilo mi bardziej aspekt finansowy o to np ze preprat AM jest gdzies kolo 100 zl a tam jest np. tylko 250 ml a przy moim deficycie Mg to watpie zeby to wystarczylo a juz 5 litrowy jest za ponad 3 paczki ... a to juz jakas wartosc kosmiczna... za te kwote to ja mam pelnego ballinga razem z odczynnikami do Mg w ilosciach na 1 rok co najmniej ... za 130 zl wyszla mi calosc do balinga

w ilosciach NaHCO3 - 1 kg ; CaCl2 - 1 kg I do Magnezu : MgCl2x6H2O - 2 kg oraz MgSO4 x 7H2O - 1 kg wiec roznica zasadnicza ..

#Stani# : Tak wiem ze Aa mozna nim zmiezyc biorac polowe dawki wody do testowania czy 4 ml zamiast 5 ml gdzies tam w instrukcji jest to opisane i wtedy mnoznik jest 1.25 ale mimo wszysko Mg na razie jest nie mierzalne , mam w domu elektroniczna wage wiec dokladnie odmierze odczynniki ...

A co do 30% podmianki jednorazowo moze i bym zrobil ale jezeli jest w obiegu 380 litro (akw 300+ sump 80 ) to wychodzi 114 litrow a tu sie robi juz problem bo nie mam beczki co by w niej zamieszac :) zastanawiam sie tez czy to 30 % podmianki jednorazowo zle nie wlynie na ta odsade co mam w tej chwili ( miekkie , 2x blazenki , krewecia i takie tam slimaczki turboidalne oraz wezowidlo ) ???? Mam do podmianek standardowych akwarium 30 litrowe i zastanawiam sie czy nie zrobic tak zanim zaczne dozoswac ten Mg celem podbicia czy nie dobrze by bylo wlasnie zrobic te podmianke 30% rozbijajac na 3 razy tzn w przeciagu np. tyygodnia co dwa dni ???? czy to cos wtedy pomoze jak myslicie - wczoraj wypadla mi podmianka ale 5% wiec zrobilem ???????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% co dwa, trzy dni mozesz robic spokojnie. Jednoczesnie powoli wlewaj Mg :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok zobaczymy co z tego powychodzi - Dzieki za rady .. Poinformuje i w razie czego glosno bede krzyczal == P O M O C Y == !!!! :)


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Magnesium AquaMedic.

Do (_I_)

Jak myślisz poważnie o Ballingu, to idź do MediaMarkt czy gdzieś indziej, kup elektroniczna wagę (z kompensacją pomiaru Tary) z dokładnością 1g

i odmierzaj te składniki.

W jeden dzien, czy nawet tydzien nie podniesiesz, ale trochę szybciej niz zalecane, to raczej nic sie nie stanie.

U mnie się ladnie podnioslo Mg na tych odczynnikach z POCH.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te odczynniki i mam tez wage elektroniczna do 1 g z tara ... i wlasnie zaczalem sie bawic w ballinga - zobaczymy co z tego wyjdzie..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie .

Tak od 19 maja a mamy lipiec czyli ok. 1,5 mies. podaje 2 roztwory Balinga zeby wyprowadzic parametry wody z zapasci... dla osob ktore nie chca czytac calosci chodzilo o rozjechane parametry bylo kh 4-5 , Ca poza zakresem testow Tm (nawet w wersji oszczednej ) czyli gdzies gruba ponad 600 , Mg to samo ale wdol mysle ze grubo ponizej 700 , i zaczely fioletowe glony bladnac ... Przez caly ten okres stopnowo podbijalem Kh , Mg Ballingiem odczynnik na Kh - 100 ml dziennie , Mg 8 ml dziennie . Proporcje wg. kalkulatora kol. Boleslawskii co ??? a no wczoraj wrocilem z urlopu 21 dni ( baniak pod kontrola szwagierki (: ) a tu mile zaskoczenie czysciutku bez jednego glona rybki na 5 ! zycie pozostaje tez ... mierze parametry i one sa no wlasnie co dalej moge zrobic choc sa juz bardzo mocno zblizone do wiarygodnych ...a mianowiecie KH 7 ; Ca- lekko ponad 500 , Mg- lekko ponad 1500 ... czyli chyba prze-dobrzylem ..Testy Saliferta i dla porownania TM wiec na pewno Ok ??? od wczoraj podaje polowe dawki Mg tylko 40 ml , Kh - tak jak bylo ... zastanawiam sie dlaczego tak powoli spada mi Ca ?? Jak byl niski Mg to rozumialem nie przyswajalne Ca ale teraz Mg jest wysokie a Ca spadl nie znacznie ??? Powieddzicie czy moze czas zaczac juz calego pelnego Ballinga 3 roztwory ??? np. poczatkowo na 3/4 dawki .... Pozdrawiam


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj az sie glony wapienne "obudza" i rusza z kopyta. mowi sie ze to korale wyciagaja glownie ca z wody .. . akutat ;) to te cholerstwo wapienne ciagna jak gabka.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Tom_# To znaczy w sumie az tak nie zbielaly moze gdzie niegdzie jakies dziwne kolory dostaly ale to raczej pojedyncze platki i miejscami taki dziwny zolty kolor jakby je obsypal zolta farba w proszku .... dziwne.. Ale co zaczac juz tego pelnego ballinga ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podaje pol wczesniejszej dawki i cos tam spadlo i Ca i Mg za to KH mam chyba wysokie zreszta inni tez maja podobne , W zwiazku z tym mam pytanko czy ktos z kolegow autorytetow tematu moglby okreslic te moje paramtry na dzien dzisiejszy ??

Mg-1500

Ca-500

KH-9

PH - 8,2 wieczor 8,0 rano

Pozostale parametry szkodliwe nie mierzalne przez testy ..

Czy teraz juz moge podawac pelnego Ballinga ????? tak na pol gwizdka/dawki ????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ca i Mg masz wysoko, kH tez dobre. Uważaj jednak by te wartości nie zostały jeszcze bardziej podniesione bo Ca++ może się wtedy nagle wytrącić w postaci białego osadu, zagrażając życiu całego zbiornika. Wtedy Ca spadnie np do 280, Mg tak samo, kH urośnie wysoko i wszystko się znów rozjedzie.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale gdzies czytalem chyba nawet w instrukcji Saliferta czy TM w tej ksiazeczce pisze ze wazny jest sosunek Mg/Ca i ze powinno byc cos 3,54 czy jakos tak wiec wg. tego chyba jest nie najgorzej teraz chcoc sam juz nie wiem .. A co z tym Ballingiem Lac go pelnego czy nie i czekac az spadna jeszcze odczyty Ca i mg ????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosunek wazny ale obie wartosci nawet jak sa we wlasciwym stosunku nie moga byc zbyt wysokie bo woda sie "przesyci" i sie smieci powytracaja. IMO Mg powinno sie trzymac na poziomie ok. 1300 - 1380, Ca na poziomie 440


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wracajac do tematu to pytanko moje brzmi co mam robic jezeli przesadzilem i cos niecos jest za wysoko CA za duzo o jakies 50-60 a Mg o jakas stowke ! ??? Mysle ze dobrze bedzie kontrowac ten poziom i zmniejszyc dawki balinga ... co o tym myslicie ??? Doszlo osttnio kilka twardzieli i moze cos wyssaja Ca i Mg z wody ?? Choc chyba Mg nie tak szybko spada !


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mg spada b. szybko...

Czesc Wildschek!

Ciesze sie, ze udalo Ci sie wyjsc na prosta.

Mysle, ze mozesz dawki troche zmniejszyc (zreszta, gdybys zmienil duzo wody to parametry tez opadna, bo takiej dobrej soli nie mamy:D).

Wildtom to Niemiec i perfekcjonista:haha, opisal stan idealny, ale z Twoimi parametrami mozesz byc calkowicie zadowolony i odprezony poczytac o problemach innych :drink

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po tych kilku dniach / itygodniu Mg w zasadzie utrzymalo sie na tym samym wysokim poziomie natomiaist spadlo cos CA ale i tak jest ok w tej chwili parametry moje

PH-8,2 wieczor

CA-488

MG-powyzej 1500 na slaifercie gdzies w granicach 1540 za duzo !!!

KH-7

Pozostale szkodliwe nie mierzalne . Podajac Ballinjga w ilosci 70 ml dziennie stwierdzam ze mimo to CA delikatnie spadlo natomiast MG delikatnie skoczylo ... wczoraj wiec zrobilem nowy I roztwor Ballinaga CA bez Mg ... wczesniej polaczylem w roztworze I razem CA z Mg i sytuacja jeist taka jak pisalem Ca spadlo ale Mg skoczylo ... nie wiem czy dobrze teraz zrobilem ale mysle ze trzeba bylo wstrzymac podawanie Mg jest zbyt za wysokie ... co wy na to ??????

#Stani dzieki ale dzieki dzieki ... ale tak kolorowo to nie jest a o problemach innych i tak trzeba czytac bo duzo sie z nich ciekawych rzeczy dowiaduje .... A tak wogole to te Mg jest faktycznie za wysokie i teraz problem w druga strone ale jak ktos mial czas i chec prosze o info czy dobrze mysle z tym I roztworem Balinga zeby podawac teraz bez zawrtosci Mg do czasu zlapania tych parametrow - wlasciwych ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.