Skocz do zawartości

Historia edycji

Guban88ok3m

Guban88ok3m

 

3 godziny temu, Rastapasta napisał:

Dokładnie, punktowe światło ledów taki właśnie ma efekt na koralowce. Skręć lampunie na max 70% nawet 65% z białym..dodaj na max royal blue i actinic z resztą rgb do 60% jeśli masz taką możliwość. Lpsy potrzebują trochę czasu do przystosowania. Acany pochowaj bliżej skałek...nawet bardziej w cień na piasku gdzieś w pobliżu zakamarków skały. Po paru dniach jeśli parametry będą stabilne bez dużych wahań, acany powinny powoli się pompować a z czasem mieć nowe mordki :).

Sorry właśnie doczytałem, że masz dwa chanele niebieski i biały...dobrze mówię? Jeśli tak to zmniejsz również moc niebieskich. Nie wiem jak głęboki masz zbiornik ale przy starszych ledach może być ciężko nie palić korali a jednocześnie mieć jasno w zbiorniku. Spróbuj zejść z mocą nawet do 60% przy niebieskim i 5% biały. Pokombinuj a najlepiej dokup sobie dwie belki T5 i będziesz miał problem z głowy. Wtedy dajesz niebieski 40% na ledach a resztę odświecisz belkami odpowiednimi do szerokości zbiornika.

Ogólnie bez soczewek ale lampa wisi nadal tak nisko jak wisiała korale jakby lepiej żyją.  Pompowaly  się ( tak się wydawało) patrząc na to co jest teraz dużo lepiej z pompa. DoZuje  jod soczewki zdjęte więc powinno być ok. Zobaczymy zależy mi na acanach  mam nadzieję że wrócą, póki co odsuniete  w spokojne miejsce i pompa lepsza niz na froncie akwa.  Najbardziej mnie też cieszy goniopora czerwona ktora  pompuje się o.niebo lepiej też musiało na nią grzać światło z soczewki. Jak zejde tak njsko jak radzisz bede sweicil raptem ok 11w na kostke 42

Guban88ok3m

Guban88ok3m

 

3 godziny temu, Rastapasta napisał:

Dokładnie, punktowe światło ledów taki właśnie ma efekt na koralowce. Skręć lampunie na max 70% nawet 65% z białym..dodaj na max royal blue i actinic z resztą rgb do 60% jeśli masz taką możliwość. Lpsy potrzebują trochę czasu do przystosowania. Acany pochowaj bliżej skałek...nawet bardziej w cień na piasku gdzieś w pobliżu zakamarków skały. Po paru dniach jeśli parametry będą stabilne bez dużych wahań, acany powinny powoli się pompować a z czasem mieć nowe mordki :).

Sorry właśnie doczytałem, że masz dwa chanele niebieski i biały...dobrze mówię? Jeśli tak to zmniejsz również moc niebieskich. Nie wiem jak głęboki masz zbiornik ale przy starszych ledach może być ciężko nie palić korali a jednocześnie mieć jasno w zbiorniku. Spróbuj zejść z mocą nawet do 60% przy niebieskim i 5% biały. Pokombinuj a najlepiej dokup sobie dwie belki T5 i będziesz miał problem z głowy. Wtedy dajesz niebieski 40% na ledach a resztę odświecisz belkami odpowiednimi do szerokości zbiornika.

Ogólnie bez soczewek ale lampa wisi nadal tak nisko jak wisiała korale jakby lepiej żyją.  Pompowaly  się ( tak się wydawało) patrząc na to co jest teraz.  DoZuje  jod soczewki zdjęte więc powinno być ok. Zobaczymy zależy mi na acanach  mam nadzieję że wrócą, póki co odsuniete  w spokojne miejsce i pompa lepsza niz na froncie akwa.  Najbardziej mnie też cieszy goniopora czerwona ktora  pompuje się o.niebo lepiej też musiało na nią grzać światło z soczewki. Jak zejde tak njsko jak radzisz bede sweicil raptem ok 11w na kostke 42

Guban88ok3m

Guban88ok3m

Ogólnie bez soczewek ale lampa wisi nadal tak nisko jak wisiała korale jakby lepiej żyją.  Pompowaly  się ( tak się wydawało) patrząc na to co jest teraz.  DoZuje  jod soczewki zdjęte więc powinno być ok. Zobaczymy zależy mi na acanach  mam nadzieję że wrócą, póki co odsuniete  w spokojne miejsce i pompa lepsza niz na froncie akwa.  Najbardziej mnie też cieszy goniopora czerwona ktora  pompuje się o.niebo lepiej też musiało na nią grzać światło z soczewki. Jak zejde tak njsko jak radzisz bede sweicil raptem ok 11w na kostke 42

Guban88ok3m

Guban88ok3m

Ogólnie bez soczewek ale lampa wisi nadal tak nisko jak wisiała korale jakby lepiej żyją.  Pompowaly  się ( tak się wydawało) patrząc na to co jest teraz.  DoZuje  jod soczewki zdjęte więc powinno być ok. Zobaczymy zależy mi na acanach  mam nadzieję że wrócą, póki co odsuniete  w spokojne miejsce i pompa lepsza niz na froncie akwa.  Najbardziej mnie też cieszy goniopora czerwona ktora  pompuje się o.niebo lepiej też musiało na nią grzać światło z soczewki. 

Guban88ok3m

Guban88ok3m

Ogólnie bez soczewek ale lampa wisi nadal tak nisko jak wisiała korale jakby lepiej żyją.  Pompowaly  się ( tak się wydawało) patrząc na to co jest teraz.  DoZuje  jod soczewki zdjęte więc powinno być ok. Zobaczymy zależy mi na acanach  mam nadzieję że wrócą, póki co odsuniete  w spokojne miejsce i pompa lepsza na na froncie akwa.  Najbardziej mnie też cieszy goniopora czerwona ktora  pompuje się o.niebo lepiej też musiało na nią grzać światło z soczewki. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.