Skocz do zawartości
maciekg

Ile skały do 275l akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.Ile skały do takiego baniaczka i gdzie najlepiej kupywać???myślałem o 40 kg co o tym myślicie nie za duży i nie za mało ???pytam sie tyle bo mniej wiecej rozplanowuje sobie koszta i co kiedy zakupić i ile przeznaczyć.z góry dzięki za info .


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupywać to nie wiem gdzie, kupić można natomiast np. w aquamedicu albo dogadać się z Przemkiem, Piotrem itp. Co do ilości - nie za dużo i nie za mało. Najlepiej z dojrzałego akwarium jakby ktos likwidował. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj Piotra Jana R. on lubi takie pytania... :) Tylko go wcześniej uprzedź, żeby okno zamknął i ostre przedmioty pochował... :D

Sorki Piotr - czekam na następny artykuł :yes


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

kupywać to nie wiem gdzie, kupić można natomiast np. w aquamedicu albo dogadać się z Przemkiem, Piotrem itp. Co do ilości - nie za dużo i nie za mało. Najlepiej z dojrzałego akwarium jakby ktos likwidował. Pozdrawiam

ja bym się bał z dojrzałego zbiornika brać

diabli wiedzą co taka skała przeżyła, ile syfu w niej siedzi :)

No chyba, że z pieknie prowadzonego zbiornika

Za dużo widziałem zaglonionych baniaków :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon- też natrafiłem sie na ta stronke i zobaczyłem że jest taka skała z używanego baniaka ale szczeże powiem że obawiam sie brac taką skałę. tak jak mówi joopa nie wiadomo z jakiego zbironika i niewadomo czy z dobrego zbiornika i co tam w tej skale jeszcze siedzi czy tez może już nic.tak wiec nie wiem :)


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uwazasz.Oczywiscie sto procent pewnosci daje kupno zywej, nowej "ze sklepu". Ja jednak i tak osobiscie pojechalbym wybrac sobie kawalki, obecna (okolo 80-100kg) zbieralem przez dwa lata. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa, ale to nie ja :) pisałem ten artykuł.

To pisali po trochu wszyscy ludzie z forum, ja tylko to zebrałem w jednym miejscu co by nie trzeba było czytać tysiąca postów, w każdym po 0,1% wiedzy potrzebnej na początek.

A co do skały, to przecież Szymon już wszystko napisał.

Trzeba patrzeć co się kupuje.

A żeby potrafić odróżnić to trzeba zobaczyć i wziąć w rękę różne kawałki, z różnych dostaw, z różnych miejsc pochodzenia.

Bo mogą się naprawdę znacznie różnić.

Poza bardzo nielicznymi wyjątkami (np. pęknięcie akwa i trzeba szybko sprzedać to co jeszcze żyje) w LR nie ma okazji i "promocji".

Jak ktoś ma dobry towar i wie, że spokojnie da rade sprzedać drożej, to na pewno nie sprzeda taniej.

(w drugą stronę /sprzedaje tanio, bo za więcej nikt nie weźmie/ działa to tak samo)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się Kolego @macieq dowiedziałeś ! .

Ile skały ? Książkowo to jakies 80 kg na Twoje potrzeby, ale pamiętaj że zwierzątka też zajmą Ci "cóś nie cóś" przestrzeni. Kup 50 kg - styknie ...

Kup całość od sprawdzonego dostawcy ( przeczytaj opinie na forach ) , nie musisz jeździć po całej Polsce i zbierać po kawałkach , tak sądzę :)

Pozdrowienia

@Ewo wyraźnie dekoncentrujesz naszych forumowiczów ,żarcik :love

Adam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.